Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

DigitalTwin4PEDs için ilk toplantı gerçekleştirildi

SUBÜ’nün AB destekli Dijital İkiz Modelleri ile Pozitif Enerji Bölgeleri İçin Kalite Güvence Desteği başlıklı projesinde ilk toplantı gerçekleştirildi.

GÜNCEL
DigitalTwin4PEDs için ilk toplantı gerçekleştirildi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) akademisyenlerince hazırlanan JPI Urban Europe tarafından desteklenen“Dijital İkiz Enerji Modelleri ile Pozitif Enerji Bölgeleri İçin Kalite Güvence Desteği (DigitalTwin4PEDs)” başlıklı projenin ilk toplantısı 20 ortağın katılımı ile düzenlenen hibrit toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıda ‘Pozitif Enerji Bölgeleri Gerçekleştirme: Süreç Yeniliği ve İş Modelleri’ konusu ele alındı.

SUBÜ projede yol haritasının oluşturulması konusunda araştırma çalışmalarının yürütülmesi, master plan hazırlanması, şehrin enerji envanterinin çıkarılması ve enerji dijital ikiz oluşturulması süreçlerinde yer alacak. Proje kapsamında Avusturya'nın Viyana ve İsveç'in Göteborg şehirleri ile Sakarya'nın Camili Mahallesi’nde enerji üretimi ve verimliliğinin artırılması için pilot çalışma yürütülecek. Ulusal proje yürütücüsü olan SUBÜ’nün yurtdışı ortakları arasında e7 EnergyInnovation&Engineering, AIT Avusturya Teknoloji Enstitüsü, STC Development Limited Şirketi, Chalmers Teknoloji Üniversitesi ve Gothenburg Üniversitesi bulunuyor.

Türkiye ortakları arasındaise Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Eko-Denge Anonim Şirketi ve destekçi olarak Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ), Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Adapazarı Gaz Dağıtım Anonim Şirketi (AGDAŞ) yer almaktadır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 9 =