Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

DEVA Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen Seçim Startını Sakarya'dan Verdi

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen ve DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan gazeteciler ile bugün DEVA Partisi İl Binasında bir araya geldi.

SİYASET
DEVA Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen Seçim Startını Sakarya'dan Verdi

Elif Esen seçim startını Sakarya’dan verirken, İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve DEVA teşkilatı ile Sakarya da  saha çalışması yaptı.  

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı MehmetErdoğan, "Bugün Genel Merkezimizden, Genel Başkan Yardımcımız ve Kadın Politikaları Başkanımız Elif Esen'de yanımızda ve beraberindeki heyetle birlikte Sakarya’da siyasi çalışmalar kapsamında bir dizi etkinlik ve temaslarda bulunacak. Ancak bu çalışmalar öncesinde siz basın mensubu arkadaşlarımız ile bir basın toplantısı düzenleyerek sizleri ve Sakaryalı hemşerilerimizi de bilgilendirmek istedik. Basın toplantısından sonra Adapazarı teşkilatımız ile sahada vatandaşlarımızla bir araya gelecek ve esnaf ziyareti yapacağız. Daha sonra da Pamukova da Genel Başkan Yardımcımız Elif Esen ve ekibi ile birlikte, İl veİlçe yöneticisi  arkadaşlarımız Pamukova da kapalı salon toplantısı gerçekleştirecek, vatandaşlarımızla da  bir araya gelecek ve esnafımızı da  ziyaret edeceğiz”dedi.

“Genel seçimler bir bakıma kader seçimi olacak.”

Demokrasi ve Atılım (DEVA)Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, basın toplantısında yaptığı konuşmada; "Bugün bölge çalışmalarımız kapsamında Sakarya’dayız. Düzce ve Kocaeli’yi de kapsayan bu 3 gün bölgede çalışacağız. Seçimin belirlenmesi ile bizim de saha çalışmalarımız sıklaştı. Haftaya ekipçe Adana, Osmaniye ve Mersin bölgelerinde sahada olacağız. Ülkemizde seçim zamanı belli oldu. TBMM bir yol izleyecek. Tarih kesin gibi gözüküyor. 14 Mayıs'ta seçim startı verilecek. 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler bir bakıma kader seçimi olacak.” dedi.

“Ülkemizin geleceği açısından artık yeni bir lidere ihtiyaç duyuluyor.”

Elif Esen, basın toplantısında Genel Başkan Ali Babacan’ın ülkeyi içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak tek lider olduğunu söyledi. Partisinin seçim çalışmalarına katılmak ve Sakaryalı vatandaşlarla buluşmak üzere Sakarya’ya geldiğini belirten Esen, partisinin ülkenin tüm sorunlarını çözecek eylem planlarını hazırladığını belirterek, bu eylem planlarının Babacan liderliğinde hemen devreye sokulacağının altını çizdi.

“Genel Başkanımız Ali Babacan, 22 Eylem Planına, “22 şeritli yol" diyor.”

Elif Esen, “Deva Partisi bildiğiniz gibi son dönemlerde kurulan yeni bir parti fakat Genel Başkanımız Ali Babacan ekibi ile birlikte hazırlamış olduğu 22 Eylem Planı ile hızla ilerliyor. Toplamda 5400 tane maddeden oluşan bir hazırlık var. İşin uzmanları tarafından düzenlenen Türkiye'nin her sorunu 22 Eylem Planı ile projeye döküldü.Genel Başkanımız 22 Eylem Planına, “22 şeritli yol" diyor. Bu Eylem Planları bir araya gelince kocaman bir ansiklopedi oldu. Biz Ülkemizde kardeşçe yaşamayı hedef gördük ve eylem planlarımız ile çözüm üretiyoruz" dedi.

“DEVA da umutla geleceğe yönelik çalışan büyük bir ekip var.”

Mutlu ve yüzü gülecek kadın ve kız çocuklarına kapı açacak eylem planı hazırladıklarını belirten DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, yapılan 6 ayrı çalıştay ile bu politikaları nasıl hayata tanımlarız diye karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ve eylem planı şekline dönüştürdüklerini ve 30 kişilik bir ekiple Kadın konusunda çalışmalarının durmaksızın sürdüğünü de söyledi.Esen, “DEVA da umutla geleceğe yönelik çalışan büyük bir ekip var. İl ve İlçelerde Kadın Çalışmaları Başkanlarımız ve ekipleri var. Genel merkezde bu çalışmalar için benimle görev yapan 30 arkadaşım var.”dedi. 

"En önemli konulardan biri şiddet"

Ülkemiz de şiddet ne yazık ki Dünya ortalamasının üzerinde. Bu nedenle bizim de planımız kadının aktif şekilde topluma kazandırılmasıdır. Bunun içinde önceliğimiz kadının güven içinde hayatını yaşayabilmesi."

“Kanun var ancak uygulanmasında sıkıntılar var”

Kanun var uygulanmasında sıkıntılar var. Şiddeti önleyecek sistemde eksiklikler var. Şiddet ve ölümlerin durdurulması için oluşturulacak politikalar ve çözüm önerileri için gayretle çalışıyoruz. 

“19. Eylem Planı, Kadın Eylem Planı”

Kadının bugün can yakan sorununa çözüm üretebilecek. Kadınların hem sosyal hem ekonomik hem de eğitim hayatında hak ettikleri ölçüde istifade etmesini sağlayacak, mutlu ve güçlü Türkiye de mutlu ve güler yüzlü kadınlara alan açacak.

“Kadının yaşam kalitesini artıracak altyapı projelerini hayata geçireceğiz.”

Kadının güvenli, mutlu ve aktif yaşayabildiği bir kent yaşamı sağlayacağız diyen Esen, Kentsel yoksulluk etkilerini de en aza indireceğiz. Kadının yaşam kalitesini artıracak altyapı projelerini hayata geçireceğiz. Tüm kadınlara hitap eden destek mekanizmalarını hayata geçireceğiz. Temel sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştıracağız, gebelik sürecinde kadının yanında olacağız. Kadını güçlendiren ve kadınla güçlenen Türkiye için kadın varsa çözüm var.” diye konuştu. 

“Çocuğunu nitelikli besleyemeyen  ülkemiz kadınlarında  da bir alarm durumu var.”

Basın toplantısında sorulan bir soru üzerine Elif Esen, “Kadınlardan daha önce oy verdik pişmanız diyen çok kadın var. Kadın geçmişte siyasetle ilgilenmeyi sevmezdi. Kadın için iktidar cenahında dobran kelimeler kullanılabiliyor ve maalesef kitleler buna kızgın. Bugünkü dil kadını ve toplumu rahatsız ediyor. Yaratılmış tüm canlılarda dişiler yavrularını sahiplenir ve korumaya çalışır. Kadının da doğasında yavrularını koruma iç güdüsü vardır. Ve bugün çocuğunu nitelikli besleyemeyen  anneler, ülkemiz kadınlarında  da bir alarm durumu var. Ve kadınımız artık bu hissiyatla gözünü açtı. Bu anlamda siyasetle ilgileniyolar ve çocuklarının bugünü ve yarını için çözüm olacak doğru kişiyi seçme arayışındalar.” dedi.

“Esnaf ziyaretinde Genel Başkan Ali Babacan’ın selamı iletildi”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, basın toplantısının ardından Sakarya İl yöneticileri ve Adapazarı İlçe teşkilatı ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Adapazarı merkezde vatandaşlarla bir araya gelirken Uzunçarşı da esnafları Ali Babacan’ın selamını getirdiğini belirterek İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve ilçe teşkilatı ile birlikte işyerlerinde esnafları ve işyeri çalışanlarını ayrı ayrı selamladı ve kısa süreli sohbetler etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 7 =