Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

DEPREMZEDELERE İSTİHDAM PLATFORMU OLUŞTURULDU

“YENİ BİR GELECEK İÇİN UMUDU YENİDEN İNŞA EDİYORUZ”

GÜNCEL
DEPREMZEDELERE İSTİHDAM PLATFORMU OLUŞTURULDU

Depremden etkilenen ve farklı şehirlerde iş arayışı olan depremzedeler ile firmalar arasında aracısız bir köprü görevi görecek olan kurumsal bir istihdam platformu kullanıma açıldı.
NMT Kurucu Ortağı Didem ESEN, Works and People (İşler ve İnsanlar) Platformunu temelde NMT İnsan Kaynakları ve Danışmanlık’ın seçme ve yerleştirme hizmetinin bir parçası olarak geliştirdiklerini, ancak iş bulma konusunda yardıma ihtiyaç duyan depremzedelerden gelen mesajların artması üzerine platformu bu kez bütünüyle onların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanma kararı aldıklarını belirtti.


“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”
NMT Danışmanlık Firması, depremde mağdur olan vatandaşlara yönelik yürüttüğü destek çalışmalarının devamı niteliğinde, “Birlikten Kuvvet Doğar” sloganıyla daha fazla sayıda depremzede vatandaşa, daha hızlı bir biçimde istihdam desteği yaratılmasını amaçlıyor. NMT İnsan Kaynakları ve Danışmanlık’ın iş dünyasındaki tüm paydaşlarını seferber ederek oluşturduğu https://wnp.nmt.com.tr/candidate-register linki ile ulaşılabilecek platform, yalnızca depremzede vatandaşların istihdam edilmeleri için kullanılacak. İş arayan depremzede vatandaşlar, ilgilendikleri iş ilanları için https://wnp.nmt.com.tr/candidate-register adresindeki bu platformdan kolaylıkla başvuru yapabilecekler.


“DEPREMZEDELERE İSTİHDAM DESTEĞİ”
NMT Kurucu Ortağı Didem Esen, her kuruluşun verdiği desteğin çok önemli ve değerli olduğuna, öte yandan kuruluşların çabaları birleştiğinde yaratılacak etkinin gücünün bir sayıdan çok daha fazlası anlamına geldiğine işaret ederek, ,istihdam sağlayacak tüm firmaların depremzedelere sağlayacağı istihdam desteğini tek bir platformda birleştirdiklerini ifade etti. Esen, açıklamasında, “Depremzedelerin iş imkanlarına kolayca ulaşabilecekleri bu platform sayesinde depremzedelere değerlendirebilecekleri çok sayıda iş imkânı sunmak mümkün olacak. Depremzedelere yapılacak para, kıyafet gibi yardımların etki alanının doğası gereği her zaman daha kısıtlı olduğunu ve depremzedelerin daha kapsayıcı ve sürdürülebilir eylem planlarına ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu kapsamda, depremzede vatandaşlarımızın ivedilikle çalışma hayatına dönebilmeleri için farklı çözümler üretme konusunda çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.


“YURT DIŞI FİRMALARI DA PLATFORMA DAVET EDİYORUZ”
NMT Kurucu Ortağı Didem Esen, açıklamasında; “Depremzedeler için oluşturulan platforma, aradıkları elemanlara ait açık pozisyon ilanı bırakmalarını sağlamak için yurt dışındaki işverenleri platforma davet etmeyi sürdürüyoruz. Uzaktan çalışma olasılığı olan depremzedeler için, Türkiye’deki firmalar kadar yurt dışındaki firmaların vereceği desteğin de hayati olduğunu belirtmek isteriz. Paydaşların desteği ile yürütülen bu çaba yalnızca istihdam fırsatı sağlamakla kalmayacak, depremzede vatandaşlarımızın yaşadığı travmayı daha hızlı atlatmalarını da sağlayacaktır. Bu şekilde, depremzedeler kendilerine yeni bir hayat inşa edebilecekler ve yaşamlarının kontrolünü yeniden ele alabilecekler.”
“BU PLATFORM DEPREMZEDELERİN ÇALIŞMA HAYATINA DÖNMELERİNE ZEMİN OLUŞTURACAK”


“Platformda AZELİS KİMYA, BRITISH AMERICAN TOBACCO, BETEK BOYA, BİRİNCİ OTOMOTİV, COLIN’s, DAIKIN, EKOL LOJİSTİK, EPİK HOLDİNG, ERNAMAŞ, KARDEŞ ELEKTRİK, MİDAS HEDİYELİK EŞYA, MODERN KARTON, MUSOSHİ, SAN DECO, SAVRONİK, SEPAŞ ENERJİ, SMARTMESSAGE, SOC RADAR, POLİMER AR-GE, TEKMOD OTOMOTİV A.Ş., TEKNOROT, TRAÇİM ÇİMENTO, YEDAŞ gibi firmaların desteği ile yayınlanmış iki yüzün üstünde iş ilanı bulunuyor. Bu sayıları sürekli artırmayı hedefliyoruz. Works and People (İşler ve İnsanlar) Platformuna yeni katılım sağlayacak firmalar ve yayımlayacakları iş ilanları ile bu platform depremzedelerin çalışma hayatına dönmelerine ve gelecek umudunu gerçekleştirmeye zemin hazırlayan bir alan olacaktır. Türkiye’nin istihdama gönül vermiş firmalarını, iş arayan depremzedelerle buluşturmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.  

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz