Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Deprem şehitleri meydanda anılacak

GÜNCEL
Deprem şehitleri meydanda anılacak

17 Ağustos büyük Marmara Depreminin 16. yıldönümünde şehitler, bu akşam Kent Meydanı’nda anılacak. Depremde kaybettiğimiz şehitlerimize hatimler indirilirken, açılacak sergilerle deprem yeniden hatırlanacak.
1001 HATİM
Sakarya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Hasan Nafi Özdin, “17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümünde şehrimizde hayatını kaybeden 3 bin 891 deprem şehidimizin anısına, ruhlarına ithaf edilmek üzere il müftülüğümüzün katkılarıyla okunan 1001 hatimin duası ve okunacak Kuranı Kerimlerle deprem şehitlerini anmak ve ruhlarını yad etmek üzere, 16 Ağustos Pazarı Pazartesiye bağlayan gece saat 01.30’dan depremin olduğu Saat 03.02’ye kadar anma programı düzenlenecektir. 16 Ağustos Pazar Günü 17.00’dan 01.30’kadar Kent Meydanında İl Afet Koordinasyon Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, depremlerde yapacağı müdahaleleri anlatacak ekipmanlarıyla Kent Meydanı’nda olacaktır” dedi.
TÜM SAKARYALILAR DAVETLİ
Başkan Özdin şöyle devam etti: “Gece 01.30’dan itibaren başlayacak olan program; deprem sürecinde çekilmiş fotoğraflardan oluşan slaytlar, filmlerden bölümler Kuran-ı Kerim tilaveti, konuşmalar ve Saat 03.02’de yapılacak dua ve ikram ile sona erecektir. Devletimizin okullarında eğitim görmüş imam hatipliler olarak, deprem şehitlerimizi dua ve Kuranı Kerim ile anmayı bir görev bilmekte ve bu sorumluluğu bundan sonraki yıllarda da devam ettirmeyi planlamaktayız. Bu süreçte ve yapacağımız anma programında, tüm hemşerilerimizi yanımızda görmek isteriz.” 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz