Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Deprem Şehitleri Hatimlerle Anılacak

GÜNCEL
Deprem Şehitleri Hatimlerle Anılacak

    Konuyla ilgili SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Özden’in açıklaması şöyle :    

Sakarya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği olarak 17 Ağustos 1999 depreminin  yıldönümünde Şehrimizde hayatını kaybeden 3.891 Deprem şehidimizin  anısına, ruhlarına ithaf edilmek üzere İl Müftülüğümüzün  katkılarıyla  okunan 1001 hatim’in duası ve okunacak Kuranı kerimlerle deprem şehitlerini anmak ve ruhlarını yaad etmek üzere, 16 Ağustos Pazar’ı Pazartesiye Bağlayan Gece Saat 01.30 dan Depremin olduğu Saat 03.02 ye kadar anma programı düzenlenecektir.
     

16 Ağustos Pazar Günü 17.00 dan 01.30 kadar Kent Meydanında İl Afet Koordinasyon Müdürlüğümüz ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaye Dairesi Başkanlığının Depremlerde yapacağı müdahaleleri anlatacak ekipmanlarıyla Kent meydanında olacaktır.
     

Gece 01.30 dan itibaren başlayacak olan program ; deprem sürecinde çekilmiş fotoğraflardan oluşan slaytlar, filmlerden bölümler ,Kuran-ı Kerim tilaveti, konuşmalar ve Saat 03.02 de yapılacak dua ve ikram ile program sona erecektir.
     

Devletimizin okullarında eğitim görmüş İmam Hatipliler olarak, deprem şehitlerimizi dua ve Kuranı kerim ile anmayı bir görev bilmekte ve bu sorumluluğu bundan sonraki yıllarda da devam ettirmeyi planlamaktayız. Bu süreçte ve yapacağımız anma programında, tüm hemşerilerimizi yanımızda görmek isteriz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz