Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Deprem İçin Tek Yürek!

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü deprem bölgesinde bulunan afetzedeler için bağış kampanyası başlattı.

GÜNCEL
Deprem İçin Tek Yürek!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde meydana gelen deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedildi.

Deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmalarına, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ayni yardım ve Kan Bağışı kampanyası başlattı.

10 ili etkileyen bu büyük deprem felaketi için başlattığı afet yardım kampanyası için ihtiyaç listesi hazırlandı. Deprem bölgesindeki yurttaşlara gönderilmek üzere hazırlanan listede ısıtıcı, battaniye, mont, atkı, bere, eldiven, temiz kıyafet, ayakkabı, kuru gıda, hijyen malzemeleri, su vb ürünler bulunuyor. Vatandaşlarımıza, deprem bölgesine göndermek istedikleri tüm malzemelerin il merkezimiz ve diğer tüm ilçelerinizde kurumumuza ait; spor tesisleri, gençlik merkezleri yada yurtlarımıza teslim edebilecekleri çağrısında bulunuldu.

Ayrıca deprem Bölgesindeki yaralılar için , KanBağışı’na da seferber olan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları  Kızılay’dan bir kan alma ekibini il müdürlüğü binasında konuşlandırarak öncelikle tüm kurum personellerini ve Vatandaşlarımızı Kızılay’a kan Bağışına davet etti.

Konu ilgili açıklama yapan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç;
“Çok Geçmiş olsun, çok üzgünüz. Rabbim depremden etkilenen tüm vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Vefat edenlere Allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz… Bu tür afetlerin akabinde çok şükür ki,  hemen harekete geçme ve yardımlaşma duygusunu öteden beri genlerinde taşıyan bir milletin mensubuyuz. İşte bu duyguların gereğini yaparak yardımlarını bölgeye iletmek isteyen tüm hemşehrilerimizin yardımlarını bizlerde tüm birimlerimizle birlikte koordine ederek ilgili kurumlarımız ile birlikte bölgeye göndermeye çalışıyoruz. Ayrıca Kızılayımızın kan bağışı çağrısı içinde, il müdürlüğümüz bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızdan da kan verecek olanlar için bir Kızılay kan alma ekibini il müdürlüğümüzde misafir ederek bunu teşvik etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz