Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Çorbalar Başkan Dişli'den

SAÜ Kampüsü’nda öğrencilere çorba ikramı

GÜNCEL
Çorbalar Başkan Dişli'den

SAÜ Kampüsü’nda öğrencilere çorba ikramı

Adapazarı Belediyesi soğuk havalarda dağıttığı salep ikramından sonra şimdi de Sakarya Üniversitesi Kampusü’nde Çorba Çeşmesi kurarak öğrencilere ücretsiz çorba dağıtıyor.

Sakarya Üniversitesi Kampüs Camii Dinlenme Tesisi’nde başlatılan çorba ve poşette ekmek ikramı ramazan ayına kadar devam edecek. Kampüs Cami’nde başlatılan çorba ikramına katılan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, öğrencilerle birlikte çorba içti.SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, Kampüs Cami’nde Müftülük Aile Rehberlik Bürosu’nun da açıldığını belirterek öğrencilerin gelip burada çay ve çorbalarını içtiğini gerektiğinde akıllarında kalan soruları da rehberlik bürosuna sorarak öğrendiklerini ifade etti.
 

BİZİM DE KATKIMIZ OLSUN
Öğrencilerle sohbet eden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Üniversitemizde okuyan öğrencilerimizi düşünerek burada bir çorba çeşmesinin kurulmasını uygun gördük. Ülkemizin dört bir yanından eğitim için gelen öğrenciler var. Ailelerinden uzakta eğitim alan  bu öğrencilerimize bizim de belki küçük bir katkımız olur diye düşünerek Üniversitede Çorba ve Çay Çeşmeleri standı kurduk. Öğrencilerimiz günün istediği saatinde gelerek burada çayını çorbasını içebilecek” dedi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz