Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Çocuklar Kampüste Projesi Kapsamında İlköğretim Öğrencileri Üniversitemizi Ziyaret Etti

Sakarya Üniversitesi “Çocuklar Kampüste” mottosuyla önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Eğitim Fakültesi Kampüsünde düzenlenen etkinliğin ikincisi Esentepe Kampüsünde organize edildi.

GÜNCEL
Çocuklar Kampüste Projesi Kapsamında İlköğretim Öğrencileri Üniversitemizi Ziyaret Etti

17 Mayıs Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim öğrencileri Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsünde misafir edildi. Projenin hayata geçirilmesinde Sakarya Üniversitesi Topluma Katkı ve Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğü (TOKAS), Eğitim Fakültesi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği yaptı.
Sakarya’nın 16 ilçesinden özellikle köy okullarından seçilen yaklaşık 2.000 ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisi Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrenci topluluklarının açtıkları atölyelerde hem eğlendi hem de öğrendi. Proje kapsamında ilköğretim öğrencileri için Görsel Tasarım, Tabu, Deprem Çantası Hazırlama, Ebru Boyama, Dudak Okuma Oyunu, Karagöz-Hacivat Perde Oyunu, Yapay Kar ve Origami Atölyesi gibi onlarca atölyede çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.
Bu büyük sosyal sorumluluk projesine Eğitim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Kültürel Miras, Özel Eğitim, Akademik Düşünme ve Eğitim, Fen Bilgisi, Matematik Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği, Turkuaz Okul Öncesi, Türkçe Eğitim, İngiliz Dili Eğitimi, Psikolojik Danışmanlar Öğrenci Toplulukları ve SAÜ Matematik Çocuk Şenliği Grubu katkı sağladı. Fizik öğrenci topluluğu da yaptığı deneyler ve teleskop uygulaması ile projeye destek verdi.
Projeye Serdivan Belediyesi, Adapazarı Belediyesi ve çeşitli sponsorlar destek oldu. Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmenin yanında amaçlar için işbirlikleri ve ortaklıklar kurma açısından da önem arz eden projenin yıl boyu başka etkinlikler ile devam edeceği açıklandı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 9 =