Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Cinayet anı böyle görüntülendi

GÜNCEL
Cinayet anı böyle görüntülendi

Bursa'da bir müteahhit ile mobilyacı arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan çatışma cinayetle bitti. Kentin en işlek meydanlarından Tophane Meydanı'ndaki cinayet anı ise bir amatör tarafından görüntülendi. 
 

İnegöl'de mobilya fabrikası açmaya hazırlanan Riyazettin Serbest, fabrikanın yapım işini bir müteahhite verdi. İddiaya göre, Adapazarı'nda müteahhitlik yapan Engin Hacılar arkadaşı Tacettin Başoral ile birlikte görüşmek için Bursa'ya geldi. İş tamamlanmadığı gerekçesiyle Riyazettin Serbest de konuyu konuşmak için oğlu Erkan Serbest'i de yanına alarak Tophane Meydanı'na geldi. İki taraf da konuşmaya yakınları ve silahla geldiler.
 

Buradaki konuşma esnasında tartışma çıkınca Erkan Serbest, Tacettin Başoral'ı kasığından Başoral da Erkan Serbest'i göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden silahla ağır yaraladı. Peşpeşe silah sesleri üzerine çevredekiler büyük şok yaşadılar.
 

Tacettin Başoral, yaralı olarak yerde yatarken kanamayı durdurmak için kendisine müdahale etmeye çalışıldı. Ancak bu esnada; çatışmada oğlu ağır yaralanan Riyazettin Serbest silahla yanına yaklaşıp başına bir kez ateş etti. Başoral orada hayatını kaybetti. O anlar ise bir amatör tarafından saniye saniye görüntülendi. Riyazettin Serbest, öldürdüğü Tacettin Başoral'a yardım eden bir kişiye de ateş etti ancak silah tutukluk yaptığı için o kişi kurtuldu.
 

Polis ise olaydan sonra oğlunun durumu için hastaneye giden aynı zamanda İnegöl'ün Üçevler Mahallesi Muhtarı  Riyazettin Serbest'i gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 2 =