Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Çınarlı Vagon Park son haliyle beklenen güne hazır

Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşları Çark manzarası ve Vagon Park manzarasında, şehrin sembolü olan vagonda buluşturacak olan Vagon Park çelik köprüsü, ahşap korkulukları, dekoratif durağı ve vagon içi düzenlemesiyle açılış gününe hazır hale geldi.

GÜNCEL
Çınarlı Vagon Park son haliyle beklenen güne hazır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin sosyal dokusuna değer katmaya, yeni projeler üretmeye devam ediyor. Sakarya'da sembol olacak mekanlar birer birer hayata geçiriliyor. Ters Ev, Uçak Kıraathanesi, Millet Kıraathanesi'nden sonra bu kez Çınarlı Vagon Park hizmete başlıyor.

Serdivan ve Adapazarı arasındaki Mithatpaşa Köprüsü bölgesinde Çark Deresi'nin hemen yanına yerleştirilen vagon, Büyükşehir ekiplerince tüm ayrıntılarıyla yeniden işlendi. Vagon üretiminde Türkiye'nin marka şehri olan ve vagonla özdeşleşen Sakarya'nın bu yönü yakında hizmete başlayacak olan bu projeyle ölümsüzleştirilecek.

Vagon ölümsüzleşiyor

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi ve Fen İşleri Dairesi ekipleri, bir süredir bölgede hummalı bir çalışma yapıyor. Vagon Park'ın içine yerleştirilen vagon ve lokomotifin iç ve dış cephesi sil baştan yenilendi. Çınarlı Vagon, Sakarya'da uzun yıllar hizmet veren Ada Treni'nin renklerine boyandı.

Çevresine ise dekoratif çelik bir köprü ve ahşap korkuluklar inşa edildi. Ayrıca trenin ön kısmına ise görsel olarak duraklar yapıldı. Vagonun kapı kısmına demir bir merdiven montajlandı. Projenin büyük bir bölümü dokuya uygun, ahşap şekilde hazırlandı.

Kafe, restoran ve kütüphane

Ortasından akan Çark Deresi'nin karşı kısmında ise vatandaşlar için veranda bölümleri yapıldı. Açılış yapıldığında vatandaşlar vagonun içinde restoran ve kafe hizmeti alacak ve tercihe göre park alanındaki alanlarda da vakit geçirebilecek. Ayrıca vagonlar içinde okumayı, öğrenmeyi sevenler için kütüphane bölümü hayata geçirildi.

Genel hatlarıyla incelendiğinde proje led aydınlatmalar, dekoratif duraklar, ayınlatmatagı, ahşap balık tutma platformu, çocuk oyun grupları, peyzaj düzenlemeleri, dekoratif taş işlemeleri, banklar, travers merdiveni ve yürüyüş yollarının inşasıyla zengin bir çalışma haline dönüştü.

"Yakın zamanda görüşmek üzere"

Başkan Ekrem Yüce'nin "Şehrimizin sembolü vagonu, sosyal bir projeyle kalıcı bir mekan haline getireceğiz" sözleriyle müjdesini verdiği Çınarlı Vagon Park, son düzenlemelerle birlikte hizmete hazır hale geldi. Vatandaşların içinde tüm yiyecek, içecek, restoran hizmetini alabileceği ve dostlarıyla çay, kahve sohbetlerinde buluşacağı kısa bir süre sonra yapılacak açılışla hizmete açılacak.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Şehrimizin ismiyle özdeşleşen vagonu, Çınarlı Vagon Park ile geleceğe taşıyoruz. Projemiz

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 4 =