Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Çiftçinin Yüzü Gülüyor

GÜNCEL
Çiftçinin Yüzü Gülüyor

SASKİ tarafından hayata geçirilen Doğu Bölge Sulama Projesi, vatandaşlarda büyük memnuniyet yarattı. Bölgedeki çiftçiler hayata geçirilen çalışmayla mahsulde önemli bir verim artışı olacağını belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafında hayata geçirilen Doğu Bölge Sulama Projesi’nde sulama kanalına su verilmeye başlandı. Yaklaşık 10 bin dönüm araziye su ulaştıran proje bölgede çiftçilik yapan vatandaşlarda büyük memnuniyet yarattı. Erenler Büyükesence Mahallesi’nde ikamet eden Çiftçi Harun Aydın, “Normalde sulama kanalında Temmuz ayında su biterdi. Allah razı olsun Ağustos ayı olmasına rağmen sulama kanalımız dolu. Arazilerimize su ulaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve Erenler Belediye Başkanımız Sayın Cavit Öztürk’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mahsul Verimi Artacak
Çiftçi Harun Özsay ise, “Daha önceden bu aylarda sulama çalışmalarımızdan daha az verim alıyorduk. Tarlamızı normalde 20 fıskiyeyle sulamamız gerekirken bu aylardan bu sayıyı 5’e düşürüyorduk. Ama artık kanalımızda bol su var. Tarla işlerimizi de kolaylıkla yapıyoruz” ifadelerini kullanırken; İsmail Çetindağ, “Bölge için çok önemli bir çalışma oldu. Artık arazilerimizin bir kısmına değil tamamına su ulaştırıyoruz. Bu sayede mahsullerde önemli ölçüde verim artışı da olacak. Bu önemli hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve SASKİ’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz