Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

CHP’li Keleş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

SİYASET
CHP’li Keleş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, 14 Mayıs’ta sadece iktidarın değil bir anlayışın değişeceğine vurgu yaparak, “Gazilerimiz arasındaki eşitsizliği çözeceğiz. Demokrasiye, bilime, kurallara, liyakate, ortak akla ve iş birliğine dayalı yeni bir dönem başlayacak” ifadelerini kullandı

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, İlçe Başkanı Atilla Karahan ile birlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesini etti. Dernek Başkanı Erol Demir ve dernek üyeleri ile gazilerin sorunlarını konuşan Keleş, partisinin çözüm önerilerini anlattı. 
Gazi olmanın onuruna vurgu yapan Keleş, gaziler arasındaki eşitsizliği giderileceğini ifade ederek, “Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız için üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

TÜRKİYE ZENGİN BİR ÜLKE

Yaşanan ekonomik ve siyasi kriz nedeniyle vatandaşın her geçen gün yoksullaştığına dikkat çeken Keleş, “Türkiye zengin bir ülke. Ama bu zenginlikler vatandaşımızın yararına değil, yandaş için kullanılıyor. Vatandaşımız, eti, sütü peyniri alamaz hala getirildi. Vatandaşımızı kuru soğana muhtaç ettiler. Hayvancılığı bitirdiler. Tarımı, üretimi bitirdiler. Vatandaşımız sebzeyi meyveyi taneyle alıyor” diye konuştu.

ET, PEYNİR VE SÜT FİYATLARI YARIYA İNECEK

Türkiye’de artık her 4 haneden birinin yoksulluk sınırının altında yaşadığını dile getiren Ecevit Keleş, şunları söyledi: “Et ve peynir almak bir lüks oldu. Çocuklarımız, en temel gıda maddesi olan süte dahi erişemiyor. Ekonomik krizin yükünü en fazla sofrasını kurmakta zorlanan, yoktan var etmeye çalışan kadınlar çekiyor. İktidarımızda, Et ve Süt Ürünleri Kurumu ile et, süt ve peynir fiyatları yarıya inecek. Vatandaşın sofrasına bereket gelecek.

SORUN TEK ADAM ŞAHSIM REJİMİNDE

Sorunların temelinde; “tek adam şahsım rejiminin” yattığına işaret eden Keleş, şöyle devam etti: “Sosyal güvencesi olmayan gazilerimiz var. Ülkemiz için yaşamını ortaya koyan gazilerimiz açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. 14 Mayıs’ta sadece iktidarı değil bir anlayışı değiştireceğiz. Ülkemizin çözülemeyecek sorunu yok. Sorunları çözmek için demokrasiye, bilime, kurallara, liyakate, ortak akla ve iş birliğine dayalı yeni bir dönem başlayacak. 14 Mayıs’tan sonra ülkemizin her köşesine baharlar gelecek. Size söz!”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 3 =