Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehirden Ulaşıma 10 Yeni Araç

GÜNCEL
Büyükşehirden Ulaşıma 10 Yeni Araç

 

Ulaşım filosuna dahil edilen 10 yeni aracın seferlerine başladığını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Ulaşımda kalıcı çözümler için yola çıktık. Hedefimiz büyük. Ulaşım Master Planı ve UKOME kararları çerçevesinde ulaşıma kalıcı dokunuşlarımız devam edecek. 10 yeni araç Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir içi toplu taşıma hizmet filosuna dahil edilen 10 yeni otobüsün seferlerine başladığını müjdeledi. Hatırlanacağı üzere Başkan Toçoğlu Büyükşehir Belediyesi Mart Meclis Toplantısı öncesinde ulaşım filosuna katılacak 10 yeni aracın müjdesini vermiş, toplantı sonrasında alınan kararla meclis üyeleri de 10 yeni araç için lehte oy kullanmıştı.

 

Ulaşıma Kalıcı Dokunuşlar

Gelinen noktada araçların seferlerine devam ettiğini belirten Toçoğlu, “Ulaşımda kalıcı çözümler için yola çıktık. Hedefimiz büyük. Ancak kararlı adımlarla yola devam edeceğiz. Ulaşım Master Planı ve UKOME kararları çerçevesinde ulaşıma kalıcı dokunuşlarımız devam edecek. 10 yeni araç Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

 

70 Yeni Araç

Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Göreve geldiğimiz ilk gün itibari ile ulaşımda yenilikçi, vatandaş memnuniyetini önceleyen, köklü çözümler için çalıştık. Bugüne kadar 6’sı körüklü toplam 60 yeni otobüs ile ulaşım filomuzu güçlendirdik. 10 yeni aracın ihtiyaç duyulan hatlarda çalışmalarına başlamasıyla bugün sayıyı 70’e çıkarmış olduk.”

 

Ulaşım Altyapısına Güçlü Hizmetler

“Daha önce de sözünü vermiştik; hatlarda gerekli iyileştirme ve düzenlemeler bir bir hayata geçirilecek. Hemşerilerimizin bundan asla şüphesi olmasın. UKOME tarafından yeni hatlarda başlatılan çalışmaların nihayete ermesiyle biz de üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz. Gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyor; ulaşım altyapımızı güçlü hizmetlerle buluşturuyoruz.”

 

Toplu Taşımada Zamanın Ruhu

“Yol, su, kanalizasyon, ulaşım gibi birincil ihtiyaçlara dönük kapsamlı çalışmalarımız aralıksız sürecek. Belediye otobüslerinin yanı sıra özel halk otobüslerinde de zamanın ruhuna uygun dönüşüm çalışmaları başladı. Bu anlamda özel halk otobüsleri için 2016 yılı da bir milat olacak. Toplu taşımada kurumsal bütünlük ve insan odaklılık konusunda kararlı adımlar atıyoruz.”

 

Halk Otobüsleri Tek Çatıda

“Kısa süre önce kamuoyuyla paylaştık; özel halk otobüslerinde anlık takip uygulaması başlatıyor; toplu taşımada kontrol ve güvenlik unsurlarını geliştiriyoruz. Aynı zamanda halk otobüslerini ‘J’ plaka adı altında tek bir çatı altında toplayacak; kurumsal altyapımızı güçlendireceğiz. Tüm bunlarla birlikte özel halk otobüsleri yeni yılda vatandaşlarımızca belirlenen tek renkte hizmet sunacak.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 4 =