Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir Zabıta’dan Ramazan Denetimi

Türkhan “Rutin denetimlerimizi sıklaştırdık"

GÜNCEL
Büyükşehir Zabıta’dan Ramazan Denetimi

Türkhan “Rutin denetimlerimizi sıklaştırdık"

Ramazan ayı vesilesi ile fırın ve unlu mamul imalathanelerine yönelik gramaj denetimlerinin sıklaştırıldığını belirten Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Denetimlerle amacımız var olabilecek üretim hatalarını asgari düzeye indirmek, sorunları esnafımızla birlikte çözmektir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler Ramazan ayı vesilesi ile gramaj denetimlerini sürdürüyor. Fırınlar ve unlu mamul imalathanelerinde devam eden denetimler ile halk sağlığı ve tüketici haklarına yönelik çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığı konusunda taviz vermemiz düşünülemez. Denetimlerle amacımız var olabilecek üretim hatalarını asgari düzeye indirmek, sorunları esnafımızla birlikte çözmektir” diye konuştu.

Daha Kaliteli Hizmet İçin
Gramaj kurallarına uyulmayan fırın, imalathane ve diğer işletmeler için cezai işlem uygulandığını da açıklamalarına ekleyen Türkhan, “Ramazan ayında rutin olarak sürdürdüğümüz denetimlerimizi sıklaştırdık. Bilinçli tüketiciler olarak bu konuda vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Hemşerilerimiz ekmek, pide ve diğer unlu mamulleri imalathanelerine yönelik şikayetlerini bize ALO Zabıta Hattı’ndan (277 54 10) ulaştırabilirler” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz