Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir yer altındaki arızaları anında tespit ederek su kayıplarının önüne geçiyor

Büyükşehir Belediyesi, kayıp kaçak çalışmaları kapsamında sadece Eylül ayı içerisinde Adapazarı ilçesinde yürüttüğü akustik dinleme ile tespit ettiği ve onardığı arızalar ile yıllık 12 bin 750 kişinin su ihtiyacına tekabül eden içme suyunun kaybını önledi.

GÜNCEL
Büyükşehir yer altındaki arızaları anında tespit ederek su kayıplarının önüne geçiyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), suyun bir damlasına dahi değer veren anlayışla çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Eylül ayı içerisinde Adapazarı ilçesinde faaliyetlerini yürüten akustik dinleme ekipleri yer altında tespit ettiği ve hızla onardığı arızalar sayesinde yıllık 930 bin 312 metreküp su tasarrufu sağladı. Bir ay içerisinde titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında 12 bin 750 kişinin bir yılda tüketeceği suyun kaybı önlendi.

Bir aylık çalışma ile yıllık 930 bin 312 metreküp su kaybı önlendi
Suyun yolculuğunu an be an takip eden ve arızalara anında müdahale eden kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Sakarya’nın içme suyu kaynaklarını korumak ve koruduğumuz kaynaklara katkı sağlamak için aralıksız şekilde çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz doğru su politikaları ile şehrimizin içme suyu kaynaklarının eksilmemesini sağlarken aynı zamanda Sakarya’ya yeni kaynaklar da kazandırıyoruz. Suyun tükenebilir olduğunun farkında olarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında bir damla dahi suyun israf olmasının önüne geçiyoruz. Akustik dinleme ile yer altında oluşan arızaları anında tespit ediyor ve arıza olan bölgede hızla onarım çalışmalarını başlatıyoruz. Böylelikle Adapazarı ilçesinde Eylül ayı içerisinde tamamladığımız proje ile yıllık 930 bin 312 metreküp su kaybının önüne geçtik” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 8 =