Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir yeni içme suyu kaynaklarını Sakarya’ya kazandırmaya devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Sapanca ilçesinde başlattığı çalışmalar kapsamında Yanık bölgesine kazandırılan yeni içme suyu kaynağından elde edilen suyu vatandaşların musluklarına kesintisiz şekilde taşıyacak.

İLÇELER
Büyükşehir yeni içme suyu kaynaklarını Sakarya’ya kazandırmaya devam ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), su sıkıntısı yaşayan bölgelerde ivedi bir şekilde hayata geçirdiği projeler ile şehrin tüm noktalarını kesintisiz içme suyu ile buluşturmaya devam ediyor. Sapanca Yanık Mahallesi’nde sondaj çalışmaları sonucunda keşfedilen yeni içme suyu kaynağı, çalışmaları devam eden 700 metrelik yeni hat sayesinde su sorunu yaşayan Mahmudiye ve Soğuksu Mahallelerine çözüm olacak.

Mahmudiye ve Soğuksu Mahallelerinin içme suyu sorunu kalmayacak
Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Şehrimizin yer altı ve yer üstü su kaynaklarını en iyi şekilde koruyor ve ihtiyaç halinde vatandaşlarımızı hızla hayata geçirdiğimiz projeler sayesinde kesintisiz içme suyu ile buluşturuyoruz. Sondaj çalışmaları sonucunda yeryüzüne çıkardığımız suyun kalite kontrollerini ise son teknolojiye sahip laboratuvarımızda en iyi şekilde yapıyoruz. Tamamlandığında 700 metre uzunluğa sahip olacak yeni içme suyu hattı ile su kaynağından elde ettiğimiz suyu Mahmudiye ve Soğuksu Mahallelerine kesintisiz şekilde taşıyacağız” ifadelerinde bulunuldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 4 =