Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir şehir tanıtım gezilerine devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen şehir tanıtım gezileri devam ediyor. Sakarya’da okuyan uluslararası öğrencilere şehrin kuzey bölgelerindeki tarihi ve turistik noktalar gezdirildi.

GÜNCEL
Büyükşehir şehir tanıtım gezilerine devam ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Turizm Tanıtım Müdürlüğü tarafından sürdürülen şehir tanıtım gezileri devam ediyor. Bu kapsamda Sakarya’da okuyan uluslararası öğrenciler için şehrin kuzey kesiminde yer alan Karasu Yeni Mahalle, Karasu Sahili, Acarlar Longozu gibi tarihi ve turistik noktalara gezi düzenlendi. 

Gezinin son noktası Ayçiçeği Bisiklet Vadisi oldu
Sakarya Nehri’nin Karadeniz ile buluştuğu nokta olan Karasu Yeni Mahalle’de uluslararası öğrencilere, o bölgede yaşamış Kurtuluş Savaşı kahramanlarından İpsiz Recep hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler daha sonra Mavi Bayraklı plajlara sahip olan Karasu Sahili ve Türkiye’nin en büyük tek parça su basar ormanı Acarlar Longozu’nu ziyaret etti. Buradaki geçirdikleri güzel zamanı fotoğraflayarak ölümsüzleştiren öğrencilerin son ziyaret noktası ise Avrupa’nın en kapsamlı bisiklet tesisi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi oldu. Uluslararası öğrenciler burada gerçekleştirilen UCI BMX Racing Dünya Kupası yarışlarını takip etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =