Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir’in akıllı duraklarıyla Sakarya’da yolculuk artık daha kolay

Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada kaliteyi artıracak, yolculara önemli bir kolaylık sağlayacak yeni hizmeti ‘akıllı durakları’ devreye aldı. İlk olarak şehir merkezindeki belirli güzergahlarda montajı tamamlanan sistemle vatandaşlar araçların durağa tahmini geliş sürelerini takip edebiliyor. Sakarya’da hizmet vermeye başlayan akıllı durak sayısı 22’ye ulaştı.

GÜNCEL
Büyükşehir’in akıllı duraklarıyla Sakarya’da yolculuk artık daha kolay

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşımda yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi. Toplu taşımada kaliteyi artıracak, yolculara büyük bir kolaylık sağlayacak ‘akıllı duraklar’ kent merkezinde devreye alındı. Akıllı sistem ilk olarak Sakarya Demokrasi Meydanı, Çark Caddesi, Adapazarı Çevre Yolu, Kampüs Caddesi, Orhan Gazi Caddesi, Karaağaç Bulvarı, Serdivan 2. Cadde ve Karaman Yolu gibi toplu taşımanın yoğun olarak kullanıldığı noktalarda hizmete alındı. 

Anlık bilgiler LED ekranlarda

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, akıllı durakların 22 lokasyonda devreye alındı belirtildi. Çalışma ilerleyen süreçte ise Sakarya’nın tüm güzergahlarında uygulanacak. Akıllı duraklardaki LED ekranlarda yolcular, otobüslerin mesafesini, tahmini durağa ulaşma sürelerini anlık olarak görebiliyorlar. Sistem ayrıca, ekranlardan ilgili lokasyonlarda kullanılabilecek hatları numaralarıyla birlikte gösteriyor. Akıllı duraklar yolcuların mobil uygulama ve internet sayfasını kullanmadan otobüsler hakkında bilgi almasını sağlıyor. 

Ulaşımda maksimum memnuniyet

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’nın ulaşım altyapısını güçlendirmek, teknolojinin son ürünlerini kullanarak vatandaşlara en kaliteli hizmeti sağlamak adına çalışıyoruz. Devreye aldığımız akıllı duraklar sayesinde yolcuların araçlar ve güzergâh hakkında bilgi almasını sağladık. Telefon uygulaması veya internet sayfasına erişim erişim sağlamak zorunda kalmadan duraklardaki LED ekranlardan kolayca bilgi alınmasını sağlayan akıllı duraklarımızı birçok noktada devreye aldık. Çalışma ilk etapta 22 durakta uygulandı. Yakında şehir genelinde hizmete başlayacak. Ulaşımda maksimum memnuniyet için üretmeye, mesai harcamaya devam ediyoruz” denildi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 3 =