Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir dikkat çeken veriyi paylaştı: “Son 7 günde 181 yangına müdahale ettik”

Büyükşehir Belediyesi anız, ot, çöp ve çalılık yangınlarının özellikle son günlerde ciddi şekilde artarak orman yangınlarına davetiye çıkardığını belirterek, “Son 7 günde 181 vakanın 122'sinin bu tür vakalardan oluştuğunu üzülerek belirtmek isteriz. Küçük bir duyarsızlık, büyük kayıplara neden olabilir. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı davranmaya ve bizlere yardımcı olmaya davet ediyoruz” denildi.

GÜNCEL
Büyükşehir dikkat çeken veriyi paylaştı: “Son 7 günde 181 yangına müdahale ettik”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, özellikle son dönemde yaşanan yangın olaylarıyla ilgili önemli bir açıklama yayımladı.

Dikkat çekici rapor
Bu açıklamada İtfaiye Daire Başkanlığı'nın son dönemde artan çalılık, otluk ve çöplük yangını ve anız yangınlarıyla ilgili raporuna yer verildi.

Buna göre son 7 günde Sakarya genelinde toplamda 181 yangın vakası meydana geldi. Bu sayının içerisinde ise çarpıcı bir bilgi yer aldı. 

181 vakadan 122’si 
Yangınların toplamda 122'sinin otluk, çalılık, çöplük ve anız yangınlarından oluştuğu bildirilirken doğal alanlarda meydana gelen vakaların son zamanların en yüksek seviyelerinde olduğuna vurgu yapıldı. 

“Telafisi asla olmaz…”
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, "Büyükşehir olarak tüm ilçelerde ve merkezde bulunan grup amirliklerimizde özellikle son 1 aydır teyakkuz halindeyiz. Ne yazık ki özellikle son 7 günde çalı, otluk, çöplük ve anız yangınlarının ciddi oranda arttığını gözlemliyoruz. Sorumluluk alanımızda müdahale ettiğimiz 181 vakanın 122'sinin bu tür vakalardan oluştuğunu üzülerek belirtmek isteriz. Gayretle çalışan itfaiye erlerimizin çabası şu ana kadar olası tüm faciaları önledi ancak ihmal acı bir sonla sonuçlanabilir. Küçük bir duyarsızlık, büyük kayıplara neden olabilir. Bu cennet doğanın, tabiatın telafisi ise asla olmayacak. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı davranmaya ve bizlere yardımcı olmaya davet ediyoruz" denildi.

Büyükşehir İtfaiyesi, özellikle son günlerde tüm kadrosuyla zorlu bir mesai harcıyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 9 =