Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir’den Spora Destek

Yaz Spor Okulları’na malzeme dağıtımları tamamlandı

SPOR
Büyükşehir’den Spora Destek

Yaz Spor Okulları’na malzeme dağıtımları tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde devam eden Yaz Spor Okulları’na malzeme dağıtımları tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları, 7 – 15 yaş grubu aralığındaki öğrencilere, alanında uzman eğitimciler tarafından yeteneklerini keşfetme imkânı sağlanıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’na malzeme dağıtımı yapıldı. 7 – 15 yaş grubu aralığındaki öğrencilerin yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmeleri, yeteneklerini keşfetmeleri ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla açılan Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları yoğun ilgi görüyor.

9 Bin Öğrenci
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem, “Yaz Spor Okulları’nın bu yıl 16’ncısını düzenliyoruz. Yaz Spor Okullarımızda yaklaşık 9 bin öğrencimize eğitim veriyoruz. Futbol, basketbol, hentbol, voleybol, güreş, badminton, karate, boks, kickboks, tenis, masa tenisi ve satranç olmak üzere 12 branşta eğitimler veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimize Yaz Spor Okulları’nda kullanılacak gerekli malzemelerin dağıtımını yaptık. İnşallah Yaz Spor Okulları ile miniklerimiz verimli bir yaz tatilini geride bırakacaklar” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz