Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir’den Eğitime Destek

GÜNCEL
Büyükşehir’den Eğitime Destek

Büyükşehir Belediyesi eliyle Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılacak olan yurt projesindeki çalışmaları inceleyen Başkan Toçoğlu, “Okul yönetimi ve öğretmenlerimizden yurt konusunda talepler almıştık. Büyükşehir Belediyesi olarak derhal harekete geçtik. Hamdolsun tüm gerekliliklere sahip, son derece modern bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılacak yurt projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Beraberinde SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu ile çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tapaloğlu’ndan projede gelinen son nokta ile ilgili ayrıntıları aldı.

Kısa Süre İçerisinde Tamamlanacak
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi eliyle başlattığımız ve Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerimizin kullanımına sunacağımız yurt projesinde çalışmalarımız devam ediyor. 150 kişilik kapasiteye sahip olacak yurt ile şehir içi ve dışından şehrimize okumaya gelen öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarına dönük önemli bir adım atmış olacağız. Okul yönetimi ve öğretmenlerimizden bu konuda talepler almıştık. Büyükşehir Belediyesi olarak derhal harekete geçtik. Hamdolsun tüm gerekliliklere sahip, son derece modern bir çalışmayı hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Yeni Cemil Meriçler
İnşaat çalışmalarının ardından projede çevre düzenlemesi ve peyzaj işlemlerinin de gerçekleştirileceğini aktaran Toçoğlu, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime yönelik yatırımlarımız devam ediyor. Bu konuda gerek il müdürlüğümüz gerekse de okul yönetimlerimizle istişareler içerisindeyiz. Sakarya’nın eğitim göstergelerinde daha üst seviyelere çıkması adına elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 2 =