Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir’den Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne özel uygulama

Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası, 22 Eylül Cuma günü Dünya Otomobilsiz Kentler Günü etkinliğiyle sona erecek. Toplu taşıma kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenecek olan etkinlikte, Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri gün boyu ücretsiz hizmet verecek. Başkan Yüce, “Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, sağlıklı yaşamı teşvik etmek için farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

GÜNCEL
Büyükşehir’den Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne özel uygulama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, birbirinden farklı programlarla tüm hızıyla devam ediyor. 16 Eylül Cumartesi başlayan programlar, bisiklet turu, doğa yürüyüşü, yaşlılar için sabah sporu ve daha birçok etkinlik vatandaşların ilgisini sunuluyor. Programların son günü olan 22 Eylül Cuma ise, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü dolayısıyla belediye otobüsleriyle ulaşımlar ücretsiz olacak. Toplu taşıma kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenecek olan etkinlikte, Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri gün boyu ücretsiz olarak halka hizmet verecek.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne özel uygulama
Programlar ile ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimiz için çalışmaya ve vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek projelere imza atmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda düzenlendiğimiz Avrupa Hareketlilik Haftası’nı da birbirinden farklı programlarla vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Muhtevası itibariyle belki de en fazla Spor Şehri Sakarya’mıza yakışan hareketlilik haftasını, her olduğu gibi bu yıl da dolu dolu geçiriyoruz. 22 Eylül Cuma günü Dünya Otomobilsiz Kentler Günü dolayısıyla belediyemize ait toplu taşıma otobüsleri ücretsiz olarak hizmet sunacak. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, sağlıklı yaşamı teşvik etmek için farkındalık oluşacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 5 =