Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir'den Asfalt Atağı

Şehrin Dört Bir Yanına Asfalt

GÜNCEL
Büyükşehir'den Asfalt Atağı

Şehrin Dört Bir Yanına Asfalt

Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 5 maddeden oluşan gündem oybirliği ile kabul edildi. Oturumda Büyükşehir’in şehrin dört bir yanında çok büyük bir hamleyle gerçekleştireceği asfalt çalışması için 50 milyonluk kredi başvurusunda bulunuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlık etti. Şehir genelindeki asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere İller Bankası’ndan alınacak kredilere garanti olunacağına dair meclis kararının alınması ve kredilere dair her türlü işlemin yürütülmesini hususunda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yetki verilmesi için hazırlanan 4 madde ile birlikte toplamda 5 madde oybirliği ile kabul edildi.

Tamamı Asfalt Çalışmalarında Kullanılacak
Toplantıda açıklamalarda bulanan Başkan Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanımız genişledi. Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü hizmet elini tüm ilçelerimize ulaştırıyoruz. Tüm bölgelerimizde altyapı yatırımlarının yanı sıra asfalt çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. Mahalle grup yollarımızda asfalt sorununu çözmek için kredi talebi konusunda İller Bankası ile görüşmelerde bulunuyorduk.  Milletvekillerimizin desteğiyle birlikte İller Bankası ile görüşmelerimiz neticesinde 50 Milyonluk kredi konusunda İller Bankası’ndan onay aldık. Tüm Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah alacak olduğumuz 50 Milyonluk kredi ile şehrimizin dört bir yanını asfaltla buluşturacağız” diye konuştu.

500 Bin Ton Asfalt Kapasiteli
Toçoğlu, “Şehrimizin geneline yayılan çalışmalarımız kapsamında asfaltsız yol bırakmayacağız. İlçelerimizdeki tüm mahallelerimizde grup yollarında asfaltlama çalışması yapacağız. Çalışmalarımız kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak yeni asfalt şantiyesi inşa ediyoruz. İnşa edeceğimiz asfalt şantiyemiz yıllık 500 bin ton asfalt üretme kapasitesine sahip olacak. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Toplantının sonunda Başkan Toçoğlu AK Parti ve MHP Grubuna gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz