Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir bisiklet alanında işi sıkı tutuyor

Başkan Yüce: “Bisiklet şehri unvanımıza en güçlü katkıyı muhtarlarımız sunacak”

GÜNCEL
Büyükşehir bisiklet alanında işi sıkı tutuyor

Büyükşehir Belediyesi bisiklet kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve 16 ilçenin muhtarlar dernek başkanlarıyla buluşan Başkan Yüce, “Çevreci ve sağlıklı ulaşım aracı bisikletin kullanımını artırmak, bisiklet şehri unvanına sahip Sakarya’mızı bu alanda çok daha iyi noktalara ulaştırmak için çalışmaya, sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki en güçlü katkıyı muhtarlarımız sunacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bisiklet kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için gerçekleştirdiği farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Bisiklet şehri unvanının ardından bu alandaki çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolu ağlarını genişletiyor, farkındalık çalışmalarıyla bisiklet kullanımını teşvik ediyor, uluslararası organizasyonların Sakarya’da yapılmasını sağlıyor.

Büyükşehir’den bisiklet için farkındalık çalışması

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehir genelinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla, AKOM’da Sakarya Muhtarlar Federasyonu Erdal Erdem ve 16 ilçenin muhtarlarıyla buluştu. Burada bisiklet şehri unvanına sahip Sakarya’da yapılan çalışmaları muhtarlarla paylaşan Başkan Yüce, muhtarların mahallelerinde rol model olduğunu ve bisiklet kullanımlarının vatandaşları da teşvik edeceğini söyledi. Başkan Yüce, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve 16 ilçenin muhtarlar dernek başkanları birlikte bisiklet kullandı.

Çevreci ve sağlıklı ulaşım aracı

Yüce, bisikletin çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Hepimizin bildiği üzere Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması noktasında çok önemli projeler yürütüyoruz. Bu konuda farkındalık oluşturmak adına çok yönlü uygulamaları da süratle hayata geçiyoruz. Dünyada 13 şehrin arasında yer alan ve Dünya bisiklet şehri unvanına sahip olan Sakarya’mızda, bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla birçok projeye imza attık. Şehrimizin mevcut bisiklet yol ağlarında genişletme ve yenileme çalışmalarımız, bisiklet dostu bir şehre yakışacak şekilde tüm hızıyla sürüyor. Sürdürdüğümüz bu çok yönlü çalışmalar ile karbon salınımını en aza indirgeyerek çevre dostu bir Sakarya hedefliyoruz. Bununla birlikte bisiklet kullanımı ile trafikte oluşacak yoğunluğu azaltırken, sağlıklı bireylerin yetişeceği bir toplumu oluşturmakta en önemli amaçlarımız arasında bulunuyor. Bizler bu noktada bisiklet kullanımını hayatımızın merkezine alarak, şehrimizde gerçekleştirilen bu reforma hep birlikte katkı sunmalıyız” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 8 =