Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir Belediyesi Geyve’de iki bin metrelik içme suyu hattını yeniliyor

Büyükşehir Belediyesi, Geyve ilçesi Alifuatpaşa ve muhtelif mahallelerde başlattığı içme suyu hattı yenileme çalışmaları ile kayıp ve kaçak oranını minimum seviyeye indirirken aynı zamanda mahalle sakinlerini de kesintisiz içme suyu ile buluşturacak.

İLÇELER
Büyükşehir Belediyesi Geyve’de iki bin metrelik içme suyu hattını yeniliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Geyve ilçesinde başlattığı altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Alifuatpaşa ve ilçede bulunan muhtelif mahallelerde eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış hatları yeniliyor. Toplam uzunluğu 2 bin metre olacak içme suyu hat yenileme çalışmalarının 500 metrelik kısmında çalışmalar tamamlandı. Hızla devam eden çalışmalar ile bin 500 metrelik kısmın yenilme çalışmalarının da kısa sürede tamamlanacağı ve mahalle sakinlerinin içme suyuna uzun yıllar boyunca kesintisiz şekilde ulaşacağı bilgisi paylaşıldı. 

Yenileme çalışmaları kısa sürede tamamlanacak
Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Alifuatpaşa ve civar mahallelerinde başlattığımız altyapı yenileme atağı ile bölgenin içme suyu sorunlarına neşter vuracağız. Böylelikle vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintilerine maruz kalmayacak. Aynı zamanda ekonomik ömrünü tamamlamış hatları güçlü ve yeni nesil hatlar ile değiştirerek su israfının da önüne geçmiş olacağız. Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını hedefliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 3 =