Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bu Kompleks Esentepe'ye Yapılacak

Serdivan Belediyesi meydan projelerine devam ediyor

GÜNCEL
Bu Kompleks Esentepe'ye Yapılacak

Serdivan Belediyesi meydan projelerine devam ediyor

Serdivan Belediyesi startını verdiği meydan projelerine bir yenisini daha ekliyor.
Kazımpaşa ve Bahçelievler’den sonra şimdi sıra Esentepe’de.
Esentepe Mahallesi’ne yapılması planlanan proje hakkında bilgi veren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleşecek yeni proje ile standartların daha da yukarılara çıkacağını söyledi. Yusuf Alemdar, “Bu proje ile Esentepe Mahallemiz farklı, modern bir komplekse kavuşacak” dedi.
Projenin detayları ile ilgili ayrıntıları da paylaşan Başkan Yusuf Alemdar, E-5 yolu üzerinde Esentepe  - Sakarya Üniversitesi giriş kavşağında bulunan yaklaşık 5 bin m2 lik alanda yapılacak düzenleme ile Esentepe’nin yeni ticaret merkezine ve mahalle meydanına kavuşacağını söyledi.
Yusuf Alemdar, proje kapsamında muhtarlık binasının da burada hizmet vereceğini ifade ederek ayrıca kapalı pazar alanlarının da olacağını ve vatandaşların yetiştirdikleri ürünlerin satışını yeni meydanda yapabileceklerini söyledi. Başkan Alemdar, “Esentepe Mahallemiz güzel hizmetlerle buluşmaya devam ediyor. Doğalgaz çalışmaları tamamlanan mahallemizde şimdi sırada hemşehrilerimize verdiğimiz bir diğer sözü yerine getirme zamanı. Bu proje Esentepe’ye ve Serdivan’a değer katacak. Serdivan’ın var olan marka değerini daha da yukarılara taşıyacak” dedi.
Alemdar; açık otoparkı, sosyal donatı alanları, muhtarlık binası ve pazar alanı ile projenin başta bölge esnafı olmak üzere, ziraat yapan, üreten ve bunun satışını yaparak geçimini sağlayan tüm çiftçiler için de son derece önemli olduğunu söyledi.
Serdivan’ın her noktasında benzer projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Yusuf Alemdar, “Hemşehrilerimize yakışan hizmetleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Biz Serdivan’da yenilikçi ve modern projeleri hizmete sokarken tek bir kaynaktan güç alıyoruz. O da bize güvenerek kendisine hizmet etme noktasında bizleri bu makamlara layık gören hemşehrilerimizdir. Önümüzdeki günlerde Esentepe’de hayata geçireceğimiz bu önemli projemizin de şimdiden mahalle sakinlerimize ve Serdivanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 1 =