Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bu kafede engelliler çalışacak

Çalışmalarda sona gelindi

GÜNCEL
Bu kafede engelliler çalışacak

Çalışmalarda sona gelindi

Engelsiz Kafe’de çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “İnşallah bu proje ile engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamları daha da güçlenecek. Engelsiz Kafe; engelli vatandaşlarımıza istihdam sağlamasının yanında, Sakaryalıların da keyifli vakit geçirebilecekleri bir özelliğe sahip olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ilk Engelsiz Kafesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen yeni merkezdeki çalışmaları değerlendiren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, binadaki tadilat çalışmalarında sona yaklaştıklarını ifade etti. Oktar, “Tadilat çalışmalarının ardından bir an önce çevre düzenlemelerini gerçekleştirecek; merkezi Sakarya’nın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Engellilere İstihdam Olanağı
Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü eski binasını Engelsiz Kafe’ye dönüştürerek örnek bir sosyal hizmet inşa ettiklerini de belirten Ali Oktar, “Merkezde mutfak bölümünde kullanılacak gerekli malzemelerin montajı tamamlanıyor. Kafeterya binamızın bahçesinde bulunan bölümde üst tavan kaplaması tamamlandı. Ekiplerimiz gerekli çevre düzenlemelerini çalışmalarını da sürdürüyor. Daha önce de açıklamıştık; merkezde engelli vatandaşlarımız istihdam edilecek” dedi.

Keyifli Vakitler İçin
Oktar açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Engelli vatandaşlarımız almış oldukları eğitimlerin ardından Kafe’de vatandaşlarımıza hizmet sunacak. İnşallah bu proje ile engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamları daha da güçlenecek. Engelsiz Kafe; engelli vatandaşlarımıza istihdam sağlamasının yanında, Sakaryalıların da keyifli vakit geçirebilecekleri bir özelliğe sahip olacak. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz