Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bu ilçeye AVM açılması yasak

Aktardağan" Alınan karar bizi memnun etti"

GÜNCEL
Bu ilçeye AVM açılması yasak

Aktardağan" Alınan karar bizi memnun etti"

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve belediye meclisinin, bakkal ve küçük esnafın korunması adına ilçeye AVM açılmaması için aldığı kararın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

“TARİHİ KARAR”
Başkan Akdardağan, “Akyazı Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısında çıkan karar bizleri çok sevindirdi. Belediye Başkanımız Sayın Hasan Akcan ve değerli meclis üyeleri tarihi bir karara imza atmışlardır. Her zaman söylediğimiz ve önlem alınmasını istediğimiz zincir marketlerin önüne geçilmesi artık Akyazı’da gerçekleşecek. Esnafımızı ezen AVM ve marketler 5393 sayılı Belediye Kanunu 14 ve 38. Maddeleri uyarınca artık ruhsat alamayacak ve yeni şubeler açamayacaklardır. İlçe esnafımız bu kararla adeta bayram etmektedir” dedi.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK”
Yeni açılmak istenen AVM ve zincir marketlere ruhsat verilmeyecek olmasının diğer ilçeler de de uygulanmasını beklediklerini söyleyen Başkan Akdardağan, “Başkan Akcan bu kararı ile Türkiye’ye örnek olmuş ve esnafın gönlünde taht kurmuştur. İlçe esnafımızın dediği gibi, ‘Başkan Akcan bir kez daha sermayenin değil, halkın başkanı’ olduğunu ispatlamıştır” şeklinde konuştu.

“ESNAF AYAĞA KALKACAK”
“Bu kararın tüm ilçelerde ve Sakarya genelinde uygulanması halinde esnafımız ayağa kalkacak ve mahallelerin bakkal amcaları da böylelikle yaşayabilecektir” diyen Başkan Akdardağan, “En azından yeni açılacak olan AVM ve zincir marketler için kriterler belirleyelim. Bu konuda biz her türlü desteği vermeye hazırız. Gerekli mevzuat çerçevesinde mesela 200 metrekarelik bir market için 100 metrekarelik otopark olması şartıyla ve etrafındaki esnaf yapılanmasına bakılması gibi örneklerle bu tür marketlere izin verilebilir” ifadelerini kullandı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz