Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bu da Bozkurt usulü 8 Mart kutlaması

MHP'li aday adayı Hülya Avşar'a çaktı

GÜNCEL
Bu da Bozkurt usulü 8 Mart kutlaması

MHP'li aday adayı Hülya Avşar'a çaktı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü 8 Mart 1857'de tekstil işçisi 129 kadının grev mücadelesi sonucunda çıkan yangında ölmesi ile anılmaktadır. Ülkemizde 1921 yılından bu yana anılmaktadır.

Ülkemizde tüm dünyada olduğu gibi haksızlığa uğrayan, şiddete maruz kalan, teröre kurban giden, cefa çeken, eğitimsizliğe kurban giden kısacası bu adil olmayan düzende haklarını yitiren veya haksızlığa uğrayan ve hatta  kaybettiği hakkını arayamayan kadınlar için bu anma günü yapılır.

Bazıları ise şan ve şöhret derdindedir, başkalarının çektiği acılar onlara bir film senaryosunda başrol kapmak anlamına gelir. Elde edeceği gelir ile ilerleyen yaşına rağmen medyada yeterince yer almak, şöhretini ve bu sayede bu dünyalık kazancını sürekli kılmak için çabalarlar. Bunlar kameralar önünde her türlü edepsizliğe "rol icabı" derler.

Bunlardan birisi de Hülya Avşar'dır. İdam kararını veren Hakim Ali Fahir Kayacan'ın "Solcu militanı astık, Mustafa Pehlivanoğlu'nu da denge olsun diye idam ettik" şeklindeki açıklamasından bir film çıkacak ve Hülya Avşar başrolü kapacak, Şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini canlandırma rolünü kapacaktır.

Kendisine bu rolü yakıştırmayan ülkücüler, bozkurtlar, asenalar ve şuurlu kadınlar ile erkeklerin varlığı ona bir şey ifade etmeyecektir. Başkalarının ne düşündüğü önemli değildir, Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesi Zeynep annemizin rolünün ona yakışmıyor oluşu maddiyattan, şöhretten daha değerli değildir. Bir şehit anasını canlandırmak geçmişinde pornografik, ahlaksız, cüretkar pozlar ve görüntüler veren bir kadına asla yakışmayacaktır. Kendisinin bu tutumu kadınlık gururuna da yakışmayacaktır. Ama bu tartışma üzerinden mahalle ağzıyla yaptığı açıklamalar ulusal medyada yer aldıkça duyduğu haz artacak, gündemde olmanın verdiği lezzet salyaları akıtacak, bir kadına yakışmayan hırs, ihtiras tavan yapacaktır.

1857 yılında emeğinin peşinde çabalarken yanarak ölen kadınları anmak için başlayan 8 Mart Dünya Kadınlar günü; Hülya Avşar için kendisine yakışmayan bir rolü kapma davasıyla kendisi için son bulacaktır.

Sen artık ne kadınsın ne de erkeksin, sen sadece bu dünyadan hazzını almış ama tatmin olamamış, emek ile değil bugüne kadar bir kadına yakışmayacak en kolay yoldan para kazanma hırsıyla bilmem kaç yaşına gelmiş ama kemale erememiş bir zavallısın.

Bu rol sana nasip olmasın, başlayamayasın, başlarsan bitiremeyesin!

Başta tüm şehit ve gazi analarının, hanım öğretmenlerin, işçilerin, memurların, evini çekip çeviren kadınların, evlatlarını dua ve emek ile geleceğe hazırlama derdine düşmüş canların, bu dünyanın sunduğu onlarca ardan hayadan uzak kolay iş varken; namusunu, iffetini, şuurunu korumuşların, annemin, eşimin ve eli öpülesi çektikleri sıkıntılar nedeniyle ailesini korumak maksadıyla soyadını değiştirmek zorunda kalan merhume Zeynep (Fırtına) Pehlivanoğlu'nun ve nice şehit ülkücü analarının kadınlar gününü kutlarım.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz