Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bu algı operasyonlarının arkasında kim var?

Son dönemde Sapanca ile başlayan algı operasyonlar Geyve ile devam ediyor.

GÜNCEL
Bu algı operasyonlarının arkasında kim var?

Son dönemde Sapanca ile başlayan algı operasyonlar Geyve ile devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'ni hizmetlerinin yetersiz olduğu iddiası ile Sapanca'da birkaç kişinin başlattığı, basına yansıyınca ise ortalığı karıştıran Kocaeli'ye bağlanma iddiasının ardından Geyve'de de el altından farklı bir operasyon başlatıldı.
Bir süredir Geyve'de ki internet siteleri Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ'ye komik gerekçelerle haberler yapmaya başladı.
Aynı siteler bir süre öncede Geyve Belediyesi'nin yaşadığı maddi krizi "Büyükşehir yasasına bağlamıştı." Büyükşehir Yasası ile Geyve Belediyesinin gelirlerinin düştüğünden dem vurulan haberde, Türkiye'nin 30 ilinde yaşanan yasal bir zorunluluğu Sakarya Büyükşehir Belediyesine fatura etmişti.
İşin ilginç yanı bu haberin aynı fotoğraf ve noktasından virgülüne aynı haber metni ile Geyve Belediyesine yakın gazete ve diğer internet sitelerinde hemen yer alması idi. Durum böyle olunca "Servis haber" iddiaları gündeme geldi.
Geyve'de son dönemde de aynı internet siteleri küçük su birikintilerini bile haberleştirerek Büyükşehir ve SASKİ'ye yönelik algı operasyonlarını sürdürdü.
Geyve'den yayın yapan ve belediyeye yakınlığı ile bilinen bir internet sitesi son olarak yolda ki bir su birtikintisininin önünde çocukların burnunu tıkarken bir fotoğrafını çekip kanalizasyon sıkıntısı yaşandığını yazdı.
Sapanca'nın ardından Geyve'nin de ilk olarak basın üzerinden Büyükşehir Belediyesine başlattığı bu algı operasyonun arkasında siyasi uzantıların olabileceği iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz