Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Boğulmaktan son anda kurtarıldı

GÜNCEL
Boğulmaktan son anda kurtarıldı

Sakarya Karasu İlçesinde Yalı Mahallesi 32 Evler mevkiinde saban 06.00 sıralarında denize giren 20 yaşındaki Cemil Yavuzyiğit isimli genç arkadaşları tarafından tekne ile kurtarıldı. Tekne Sahile yanaşırken alabora oldu.

Karasu İlçesi 32 evler mevkiinde denizde,  açıkta arkadaşlarıyla ile yüzerken bir anda boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalan 20 yaşındaki Cemil Yavuzyiğit isimli genç’i sahilden gelen tekne ile son anda kurtardılar. Kıyıdan olayı gören vatandaşlar tekne ile zorlukla dalgalar arasında Cemil Yavuzyiğit’in bulunduğu yere gitti. Bir süre arkadaşları tarafından suyun üzerinde tutulmaya çalışılan Genç, daha sonra zorlukla tekneye bindirildi. Sahilden oldukça uzakta olan tekne kürek çekerek sahile gelmeye çalıştı. Sahile yaklaştığında dalgadan dolayı alabora olan tekne içindekilerle birlikte denize düştüler. Boğulmakta olan gençi arkadaşları koluna girerek sahile çıkarmayı başardılar. Sahilde bekleyen Ambulansa bindirildikten sonra Karasu Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı. Durumunun iyi olduğu öğrenildi. Karasu Sahilinde görev yapan cankurtaran ekipleri hergün saat 09.00 ile 18.30 arasında görev yapıyor.

Bayramın ilk gününde 32 kişiyi boğulmaktan kurtaran cankurtaran ekipleri son kurtardıkları Özgür Karaakullukcu (25) isimli şahıs hastaneye kaldırıldı durumu ağır olan genç adam tüm çabalara rağmen kurdurulamadı.

Mehmet KARAKAŞ-SAKARYA

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 5 =