Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Belediye Personeline AFAD Eğitimi

Karasu Belediyesi ve Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde, belediye personellerine afet ve acil durum eğitimi verildi.

İLÇELER
Belediye Personeline AFAD Eğitimi

Sakarya AFAD Jeofizik Mühendisi Zeliha Akçe ve Arama Kurtarma Teknisyeni Bülent Doğru tarafından Karasu Belediyesi personellerine doğal afetlere yönelik bilinçlendirmek ve olası bir afet durumunda destek sağlamak amacıyla afet ve acil durum eğitimi verildi.

Sakarya AFAD ekipleri tarafından uygulamalı olarak verilen eğitimde personellere deprem, sel ve su baskını gibi afet ile acil durumlarda yapılması gereken konular hakkında bilgiler aktarıldı.

Hizmet içi eğitimin toplumsal bilinçlenmeye destek sağladığını ifade eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı;“Doğal afetlere karşı halkımızı bilgilendirmek ve bilinçli hale getirmek çok önemli. Bu tedbirin temelinde de afetlere karşı bilinçli bir toplum oluşturmak vardır. Bu bağlamda Belediye personellerimize afet bilincini oluşturmak ve olası bir afet durumunda destek sağlamak adına eğitimlerimizi aktardık.Büyük bir özveriyle personellerimize eğitim veren Sakarya AFAD ekiplerine çok teşekkür ederiz. Allah’ım ülkemizi büyük afetlerden korusun” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 2 =