Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bayram Alışverişine Bekliyoruz

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Kurban Bayramı öncesinde alışverişlerin her zaman ki mahallelerdeki bakkallardan yapılmasını istedi.

GÜNCEL
Bayram Alışverişine Bekliyoruz

Yeni bakkal esnaflarına ziyaretlerini sürdürerek hayırlı işler temennisinde bulunmaya devam eden Başkan Akdardağan, bayram öncesinde esnafın hazırlıklarının tamamladığını belirterek, “Esnaflarımıza ziyaretlerimizi sürdürerek isteklerini, sorunlarını dinliyor ve istişarelerimizi durmadan sürdürüyoruz. Yeni açılan iş yerlerini ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulunmaya devam ediyoruz. Allah tüm esnafımıza bol bereketli işler versin. Kurban bayramı öncesinde esnafımıza hem hayırlı işler demek ve yapılan bayram hazırlıkları yerinde görmek istedik. Gördük ki esnafımız bayram nedeniyle hazırlıklarını tamamlamış ve heyecanı şimdiden yaşamaya başlamıştır. Ancak ekonomik sıkıntılarının yanı sıra, girdilerin artışlarına yetişemeyen esnafımızın veresiye defteri de iyice kabarmıştır. Esnafımız açısından bayram hem moral olacak, hem de nefes aldıracaktır. Bu vesileyle esnafımız bayram öncesi yaşanacak hareketlilikten nasiplenmek istiyor.” Dedi.

Akdardağan “Zor günlerde vatandaşın yanında olan bakkallarımız ayakta kalma mücadelesi verirken, devletimizin yapacağı özellikle perakende yasası ve yeni düzenlemeleri heyecan içerisinde beklediğini hatırlatmak isteriz. Her bayram öncesi geleneksel hale getirdiğimiz ve esnaflara sahip çıkılması için yaptığımız çağrımızı tekrarlıyoruz.  Alışverişlerde her gün zam kabusu yaşatan ve türlü oyunlarla milletimizi kandıran zincir marketler yerine, mahallemizdeki, semtimizdeki ve sokağımızdaki esnafları tercih edelim. Sakaryalıları bayram alışverişi için bakkallarımıza bekliyoruz. Gelin hem kucaklaşalım, hem de bayramlaşalım. Bu vesileyle Kurban Bayramının şimdiden tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni eder, esnafımıza bol kazançlar dilerim.” Dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 5 =