Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Yılmazer o haberle ilgili açıklama yaptı

GÜNCEL
Başkan Yılmazer o haberle ilgili açıklama yaptı

“BÜYÜKŞEHİR HERZAMAN YANIMIZDA OLDU”
Sapanca Belediye Başkanı Doç Dr Aydın Yılmazer,   “Sapanca’nın Kocaeli’ye bağlanması” ilgili medyada yer alan haberle ilgi açıklama yaptı. Başkan Yılmazer Büyükşehir her zaman yanımızda oldu dedi.

SAPANCA SAKARYA İLE BÜTÜNLEŞMİŞ İLDİR
Başkan Yılmazer, yaptığı basın açıklamasında Sapanca’nın gerek sosyal, gerek kültürel gerekse de politik nedenlerden dolayı Sakarya ile geçmişten gelen sıkı bağları olduğunu belirterek, “Sapanca, Sakarya ile bütünleşmiş bir ilçedir. Hem halkın bütünselliği, Büyükşehir ile birlikte yürüttüğümüz proje ve yatırımlar ile bölgenin toprak bütünlüğü göz önüne alındığında Sakarya’nın Kocaeli’ne bağlanması söz konusu değildir” diye konuştu.
 

PROEJELERDEN BAHSETTİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile göreve geldiği 15 ay içerisinde hiçbir sıkıntı yaşamadığının altını çizen Başkan Yılmazer, basın toplantısının sonunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Sapanca için hizmete soktuğu ve gerçekleştirmeyi düşündüğü projeleri anlattı.
 
  SENTETİK HALI SAHA
  Büyükşehir Belediyesinin Sapanca’ya sentetik saha yapacağından da bahseden Yılmazer, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sapanca’ya tam 5 milyon TL’ye mal olacak bir sentetik halı saha yapacak. Profesyonel bir futbol takımının rahatlıkla futbol oynayacağı, ışıklandırmalı bir sentetik halı saha projesi mevcut. Burada sıkıntı bizden kaynaklanıyor. Atatürk Stadyumu’nu düşündüler ancak o alanı oradan kaldıracağımız için olmazdedik. Kurtköy’de mera alanları var,onlara bakıyoruz. Kırkpınar’a doğa ve yeşillik hakim ve kendi sahası var. Hacımercan’da Orman’dan tahsis aldık ancak profesyonel ligin oynayacağı düz alan yok. Büyükşehir’in projesi hazır. Sadece bizden yeri teslim etmemizi bekliyor. Proje en kısa sürede hayata geçecek” ifadelerini kullandı.
 
  KÖPRÜBAŞI SAKARYA BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ
Sapanca’ya yeni bir kültür merkezi kurulacağını da müjdeleyen Başkan Aydın Yılmazer, “Köprübaşı mevkiinde, Saat Kulesi’nin karşısında 2 katlı, 200 kişilik konferans salonlu, 8 derslikli, cafe ve çay alanlarının olduğu bir Kültür Merkezi yapılacak. Uygulama projesi önümde. En yakın zamanda hayata geçecek. Sapanca çok hızlı gelişip ve büyüyor. Bu seneki asfalt programına baktığımız da Grup yolu ile İpekyolu (Segman altı) asfaltlanacak. 2016'da İller Bankası’na borçlanarak büyük bir asfaltlama yapılacak. Bir yandan da imar sıkıntısı var. Halk imarlar açılsın diye beklenti içinde ama imar geçen bölgede yapılacak olan alanda alt yapı ve üst yapı çalışmalarının eşdeğer gitmesi lazım. Bunların hepsi başlı başına büyük yatırım isteyen faaliyetlerdir. Sapanca ve Maşukiye arasında 5,5 Km’lik Duble yol projesi onaylandı. Bu güzergah üzerinde kamulaştırılacak alanlar var. Karayolları’nın o alanları kamulaştırması bekleniyor. Büyükşehir asfaltı atacak ve proje hayata geçecek. Tek sorun şu an kamulaştırma proplemi. Şimdilik otoban çıkışından önce Kırkpınar daha sonra Kurtköy güzergahında yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapılacak” dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANIMIZDA
Uzunkum, Ünlüce, Kuruçeşme, Nailiye, Hacımercan, Şükriye, Balkaya, Memnuniye, İlmiye ve Fevziye Mahallelerinin faydalanacağı proje kapsamında 63 kilometre içme suyu hattı ve  bin metreküplük içmesuyu deposu inşa edilecek. Bu mahallelere Akçay Barajı’nda su isalesi sağlanacak. Dibektaşın üst mahallerine bol su verilecek. 2015-2016  yılı içinde Yanık Mahallesi’ne kanalizasyon çalışması yapılacak.
“6 MİLYONLIK YATIRIMLAR HAYATA GEÇİYOR”
Toplamda 5-6 milyonluk yatırımlar hayata geçiyor. Hayata geçirdiğimiz Uzunkumpark projesinin başında bir şikayetten dolayı sıkıntı yaşadık. Şikayetin BİMER’e yapılması sonucu, Çevre Koruma, SASKİ ve Valilik şikayetçi olmak zorunda kaldı. Vatandaşın hizmet önceliği karşısında devam ettiğimiz projede, karşılıklı istişare ile Büyükşehirimiz yanımızda durdu. Turizm Fakültesi'nin Sapanca’ya kazandırılmasında katkıları oldu. Sahil bandı genişletme çalışmalarında bize destek verdi. Ramazan ayı, sosyal işler, hasta ve yaşlı bakımlarında hep  işbirliği içinde oldu. Büyükşehir Belediyesi ile şahsım ve belediyemin hiçbir sıkıntısı olmamıştır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 5 =