Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Gündoğdu'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İLÇELER
Başkan Gündoğdu'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan İsmail Gündoğdu, “Bölünmez vatan topraklarında, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz” ifadelerini kullandı.

Gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir diyen Başkan Gündoğdu mesajında şunları kaydetti:

“Aziz milletimiz vatanımızın bekası, milletimizin istikbali uğruna dahili ve harici her türlü tehdit ve saldırıya karşı, tarih boyunca canı pahasına şanlı bir mücadele ortaya koymuştur. Bu kutlu vatan toprakları şehit ve gazilerimizin kanlarıyla mühürlenmiştir.

Bu toprakları korumak, şanlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmak için verilen her mücadele, şehitlik ve gazilik mertebelerini en yüce makam sayan bir inancın mensupları olan bizler için bir gurur ve onur kaynağıdır. Zira şehitlik ve gazilik inançla elde edilen, mertebelerin en yücesidir. Bizler de vatanı, milleti, bayrağı için canları pahasına savaşan şehit ve gazilerimizin aziz emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız.

Tarihi şan ve şeref dolu milletimiz Malazgirt'te, Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, 15 Temmuz ve kararlılıkla sürdürdüğü terörle mücadelede olduğu gibi girdiği her mücadeleden zaferle çıkmaya devam edecektir. Bize emanet edilen bu kutsal vatan toprakları atalarımızdan almış olduğumuz güçle sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bu vesileyle tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, gazilik mertebesiyle şereflenmiş gazilerimize sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz