Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Ekrem Yüce’ye ‘Hayata Değer Katan Birey’ ödülü verildi

Daha önce birçok ödüle layık görülen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye Lob Internatıonal tarafından Hayata Değer Katan Birey Ödülü verildi.

GÜNCEL
Başkan Ekrem Yüce’ye ‘Hayata Değer Katan Birey’ ödülü verildi

Yüce, “Sakarya’mız için, ülkemiz için gündüz gece çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere layık gördüğünüz bu kıymetli ödül içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yeni bir ödülün daha sahibi oldu. Daha önce farklı kurum ve kuruluşlar tarafından Avrupa Kalite Ödülü, En Başarılı Belediye Başkanı Ödülü, Tarımsal Üretimde Marka Şehir Ödülü gibi ödüllere layık görülen Başkan Yüce’ye, Sakarya’da hayata geçirdiği yatırımlar ve hizmetlerden ötürü Hayata Değer Katan Birey Ödülü verildi. İstanbul Swiss Hotel’de Lob Internatıonal’ın düzenlediği 36. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesinde ödülünü alan Başkan Yüce, “Sakarya’mız için, ülkemiz için gündüz gece çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere layık gördüğünüz bu kıymetli ödül içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Şehre vizyon katacak projeler
Ödül töreninde söz alan Başkan Ekrem Yüce, “Hem medeniyetimizin izlerini ve tarihimizi koruyan hem yeni dönemin şartlarına uyum sağlayan hem de küreselleşen dünyada 'Ben de varım.' diyebilen bir Sakarya için gündüz gece çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi belediyecilik bir gönül işidir. Kamu hizmetlerinde insanlarla en çok iç içe olan kurumların başında belediyeler gelir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında şehrimize vizyon katacak uzun vadeli projeler ve kısa vadede en iyi performansı alabileceğimiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Tarım alanında inovatif projeler
Başkan Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı her zaman inovatif bir çerçeve ile gerçekleştiriyoruz. Tarım Sakarya’mızda önemli bir stratejik sektördür. Tarım alanında topraksız ve örtü altı tarımda konusunda dünyanın en ileri örneklerinden biri olan Seracılık Mükemmeliyet Merkezini hayata geçirdik. 15 çeşitte milyonlarca tıbbi ve aromatik bitki üretimini yaptığımız Botanik Cennet Vadisini kurduk. Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği ve Manda Çiftliği projeleriyle birlikte Yeşil Hazine Endüstriyel Kenevir, Safran, İstiridye Mantarı ve Çilek yetiştiriciliğinin yanı sıra Tıbbi ve Aromatik Yağ ve Kozmetik Ürünler üretimini de gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 1 =