Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bağımsız adaydan baskı çıkışı

Sakarya Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Kaşkaş, direk, trafo ve otobüs duraklarına yapıştırdığı seçim afişlerinin yırtıldığını söyleyerek "baskı görüyorum" dedi.

GÜNCEL
Bağımsız adaydan baskı çıkışı

Sakarya Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Kaşkaş, direk, trafo ve otobüs duraklarına yapıştırdığı seçim afişlerinin yırtıldığını söyleyerek "baskı görüyorum" dedi.

Pickup'un üstüne kurduğu tahta kürsüden seçmenlerini selamlayan, seçim tanıtım afişinde kendini "Viyana Gazisi" olarak tanıtan Sakarya Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Kaşkaş baskı gördüğünü iddia etti. Kaşkaş bu iddiasına kanıt olarak ise afişlerinin yırtılmasını gösterdi. Ancak Kaşkaş'ın birçok afişi direk, trafo, otobüs durağı gibi ilan asmanın suç olduğu yerlere yapıştırılıyordu.

Kaşkaş yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti: 

Sakarya Bağımsız Milletvekili adayı Mustafa Kaşkaş, çalışmalarının dikkat çektiğini ve seçmenden olumlu dönüşler aldığını ifade ederek, “Ancak yakaladığımız çıtayı gören bazı kesimler düğmeye basarak bizi bu yoldan caydırmaya çalışıyor. Ben bu yola çıkarken millete hizmet edeceğime inandım ve her türlü zorluğu göze aldım. Bu gibi çabalar beni çıktığım mukaddes yoldan vazgeçiremez. Asıl korkması gerekenler bu gibi yollara başvuranlardır” dedi.

İlçelerdeki seçim afişlerinin birileri tarafından koordineli bir şekilde yırtıldığını ifade eden Milletvekili adayı Kaşkaş, “Gezmediğimiz köy, sıkmadığımız el kalmadı. Ben bu milletin bir ferdiyim. Demokratik hakkımı kullanıyorum. Ancak demokrasiye saygısı kalmayan bir anlayış ile karşı karşıyayım. Ama bu beni korkutmuyor aksine daha da fazla azimli hale getiriyor. Çünkü ben bu tablodan memnun olmadığım için aday oldum” ifadesini kullandı.

Son olarak seçim propagandası yaptığı arabasının emniyet güçleri tarafından bağlanmaya çalışıldığını ifade eden Milletvekili adayı Mustafa Kaşkaş, “Bu olayda Emniyet görevlilerimizi tenzi ediyorum. Çünkü onlar görevlerini yapıyor. Ancak bu nahoş duruma sebep olan ve onlara bu talimatı verenler ile 8 Haziran günü hesaplaşmamız başlayacak. Bu ülkede demokrasinin ve insan haklarının olduğunu birileri hatırlayacak, hatırlatacağım. Demokrasi artık söylem olarak kalmayacak, İnşallah tam demokrasi için canla başla çalışacağım” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz