Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Aylin Nazlıaka’dan Kadın Adaylara Destek

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Taraklı’da seçim çalışmalarına katıldı.

SİYASET
Aylin Nazlıaka’dan Kadın Adaylara Destek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği seçim mitinglerine katılan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadın adaylara ayrıca destek oluyor.

Taraklı’ya gelen Nazlıaka CHP Sakarya kadın milletvekili adayları Ayça Taşkent ve Azize Ceroğlu İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın kollarıyla ilçe merkezinde seçim çalışmalarına katıldı.

Kadın Kollarımız Ve Kadın Adaylarımız Sahada

Nazlıaka, kadın milletvekillerine ilişkin şunları söyledi:

“Sakarya ‘da  kadın milletvekili adaylarımız Ayça Taşkent, AzizeÇeroğlu ve Emel Akçil ve partili kadınlarımız ile CHP Taraklı İlçe Kadın Kolları Başkanımız Ebru Arslan; Duygu Kömürcü, Aysun Akkulakoğlu ile birlikte seçim çalışmaları yaptık. Özellikle Aile Destekleri Sigortası projemizin halkta büyük bir karşılığı var. Yoksulluğu bitirecek ve kadını hane içinde güçlendirecek olan projemizi tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Ayrıca iktidara geldiğimizde ilk 1 hafta ve 100 gün içinde yapacaklarımızı anlatıp, seçmene ‘15 Mayıs sabahı bizden gerçekleştirmemizi istediğiniz proje nedir?’ diye soruyoruz. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayana kadar ilçe ilçe, mahalle mahalle seçim çalışmalarımız doludizgin devam ediyor. Bu seçim ilk turda bitecek, Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanı olacak. Esnafı ziyaret ederek, yaşanan ekonomik sorunların seçimlerin ardından sona ereceğini anlattık.

Taraklı ilçemizde büyük bir kadın buluşması gerçekleştirdik. Burada Aile Destekleri Sigortası projemizi ve çiftçiler için hayata geçireceğimiz uygulamaları anlattık. Çiftçiliğin ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyleyen kadınlara artık sigortalı olacaklarını ve bir hayat güvenceleri olacağını söyledik. Kadınlar değişim istiyor, Genel Başkanımıza güven duyuyor” diye konuştu.

Seçime Kadar Durmak Yok

Nazlıaka, seçimlere sayılı günler kaldığını söylerken, “Ülkemizin kaderini biz kadınlar belirleyeceğiz. Sorumluluğumuz büyük. Seçimlere kadar durmak yok. Her yerde  projelerimizi anlatıyoruz. İlk seçimlerin ardından 13. Cumhurbaşkanımız olacak olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde laik, demokratik, hakkın hukukun ve adaletin sağlandığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 2 =