Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Aya ve ekibi güven tazeledi

APEK Genel Kurulu Atatürk Stadı’nda yapıldı

GÜNCEL
Aya ve ekibi güven tazeledi

APEK Genel Kurulu Atatürk Stadı’nda yapıldı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) 65. Olağan Genel Kurulu Atatürk Stad’ın da yapıldı. 3 bin 327 ortağın katıldığı genel kurulda tek liste ile seçime giren Ahmet Aya ve ekibi,  yeniden yönetime seçildi.
Divan Başkanlığını Koray Kurtbay’ın yaptığı genel kurulda; Haşim Akşit, Suat Ocak, Olcay Sakallı, Erol Bayrak, Yaşar Sorgut, Rıdvan Yıldız, Lütfü Aydın  divanda yer aldı. 2014 faaliyet raporu ibra olurken, 2015 yılı iş programı ve bütçesi onaylandı.
Tek liste ile seçime giren APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, genel kurulda yaptığı konuşmada  1951 yılında  kurulan APEK’in 64 yılı geride bıraktığını belirterek, “Kooperatifimiz  bugün 6 ilde, 36 ilçede, 600 köyde, 19 satış mağazası ile 56 bin ortağına en iyi şekilde hizmet  eden bir kurum haline getirdik.  Bunların hepsi siz değerli ortaklarımızın bize verdiği güven ve destek sayesinde gerçekleştirilmiştir” dedi.
Kooperatifin 55 yılda gerçekleştirdiği ciro 16 milyon TL. iken, 2005 yılından sonra bizim kooperatifte görev aldıktan 10 yıl gibi kısa bir zaman zarfında sizlerin de desteğiyle 61 milyon TL’ ye kadar yükseldiğini söyleyen Ahmet Aya,  sözlerine şöyle devam etti;
“Kooperatifimiz yaklaşık 3 bin kalem tarımsal girdiyi ortaklarına en uygun şekilde temin etmekte ve ortaklarını mağdur etmeyecek şekilde ortaklarının hizmetine sunmaktadır.
Bu temin edilen girdilerin başında en önemlisi sizlerin de çok iyi bildiği gibi gübre gelmektedir. Kooperatifimiz 2014 yılında siz değerli ortaklarımıza 22 bin ton toprak altı ve üstü gübre temini yapmıştır. Bunun yanında 2014 yılında ; 194 bin adet zirai ilaç, 2 bin 500 ton hububat tohumu, 11 bin 500 adat mısır tohumu, 107 ton elit kademede patates tohumu, 6 milyon adet sebze fidesi, 7 bin ton hayvan yemi, 1.000 ton kuru küspe, 1.258 adet Traktör ve Römork lastiği, 12 bin adet paketlenmiş yaş küspe, 13 bin adet paketlenmiş daneli mısır silajı, 7 milyon metre damlama sulama borusu, 21 bin 200 adet yağmurlama borusu ve 3 bin adete yakın zirai alet ve makineyi siz değerli ortaklarımıza temin etmiş ve sizlerin hizmetine sunmuştur.
Bizler bugün sizlerden almış olduğumuz destek ve güvenle her geçen gün hizmet kalitemizi arttırıp sizlere en kaliteli hizmeti sunacağımıza emin olabilirsiniz.
Değerli ortaklar bizler sizlerin girdi ihtiyaçlarını bir taraftan temin ederken, bir taraftan da kooperatifimizi daha ileriye taşımak daha kaliteli hizmet vermesini sağlamak amacıyla sizler adına birçok yatırımları da gerçekleştiriyoruz.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz