Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Atık Azaltım Haftası’nda Sosyal Mağaza için ürettiler

Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa Atık Azaltım Haftası münasebetiyle düzenlenen programlar, SAMEK merkezleriyle devam etti.

GÜNCEL
Atık Azaltım Haftası’nda Sosyal Mağaza için ürettiler

Proje kapsamında dikiş derslerinde meydana gelen tekstil atıkları yeni ürünlere dönüştürülerek Büyükşehir Belediyesine ait sosyal mağazaya teslim edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 19-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen ve tematik odağı tekstil olan Avrupa Atık Azaltım Haftası’nı çeşitli programlarla gündemde tutmaya devam ediyor. “Giysileri Yeniden Kullan, Doğayı Yenile” mottosuyla gerçekleştirilen programların adresi bu kez SAMEK kursları oldu.

Tekstil atıklarından yeni ürünlere

Etkinlikler kapsamında Arifiye ve KarasuSAMEK merkezlerinde yıl boyunca oluşan tekstil atıkları yeniden değerlendirilerek yeni bir ürün şeklinde Büyükşehir BelediyesiSosyal Mağazaya teslim edildi. Merkezlerde görev yapan öğretmen ve kursiyerlerin emekleriyle değerlendirilen tekstil atıklardan, 10 elbise, 13 etek, 24 tişört, 16 pantolon, 20 bluz, 8 gömlek, 4 ceket, 4 kazak, 6 sweatshirt, 2 mont, 7 şort ile tunik, tulum, yelek, atkı, eldiven, çanta, mutfak önlüğü ve nevresim gibi yeni ürünler elde edilerek ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunuldu.

Yüzlerce ürün yeniden hayat buldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı projeye dair açıklamada bulunarak, “Avrupa Atık Azaltım Haftası münasebetiyle düzenlediğimiz program tüm hızıyla devam etmektedir. Programlarımız kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığımıza bağlı Arifiye ve Karasu SAMEK kurslarımızda dikiş derslerinde oluşan tekstil atıkları, kıymetli öğretmenlerimiz ve çok değerli kursiyerlerimizin emeği ile sosyal mağazamıza yüzlerce ürün olarak geri dönüştürülmüştür. Ürünlerimiz hiç kullanılmamış yeni ürün olarak mağazamızda ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunulacaktır. Bu vesile ile böylesine özel bir projede emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor ve geri dönüşebilen ürünlerin kullanıldığı, atıksız bir gelecek temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 3 =