Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Arifiye Ruhu yeni yılda da yaşatılacak

Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarının Arifiye Ruhunu yaşattığı geleneksel buluşmaları yeni yılda da devam ediyor.

İLÇELER
Arifiye Ruhu yeni yılda da yaşatılacak

Yıllık toplantıların yanısıra her ay düzenli olarak da bir araya gelen Arifiye Mezunlarının yeni yıldaki ilk buluşması 20 Ocak Cuma akşamı Serdivan ilçesindeki bir restoranda yapılacak.

Bahçelievler Gazi İlkokulu Müdürü 1981 mezunu İsmail Yaman ile mezunlardan Gül Aygün, Güney Çatalbaş ve Yalçın Akaltın’ın organizasyonunu üstlendiği buluşmanın konukları iş dünyasında başarılı çalışmalara imza atan 1981 mezunu Görgün Özdemir ile 1980 mezunu Aslan Yaman olacak.

Görgün Özdemir kimdir?

1963 İstanbul doğumlu olan Görgün Özdemir 1981 yılında Arifiye Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1988 yılında Koç Holding’te personel olarak işe başlayan Görgün Özdemir başarılı çalışmalarıyla holding bünyesinde uzun yıllar Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. İş hayatı sırasında Marmara Üniversitesi SBE’de finans üzerine doktora eğitimini de tamamlayan Görgün Özdemir Oto Koç Genel Müdürlüğünden 2022 yılında emekliye ayrıldı. Haliç Üniversitesi ve Bilim Üniversitesinde alanıyla ilgili dersler veren Dr. Görgün Özdemir Türkiye Kalite Derneğinde (KALDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı, İTO ve TOBB da meclis üyeliği, Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneğinde (OYDER) başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Türkiye Fotoğraf Vakfı’nda Kurucu Üye-Mütevvelli ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Arifiye mezunu eski Otokoç Genel Müdürü GörgünÖzdemir fotoğrafla ilgili üç sergi açtı.

Aslan Yaman kimdir?

1962 yılında dünyaya gelen Aslan Yaman ilk ve ortaokulu Kaman’da liseyi Arifiye Öğretmen Lisesinde tamamladı. 1980 yılında Arifiye’den mezun olduktan sonra üniversite eğitimi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, Doktorasını Boston Üniversitesinde başarıyla tamamladı. İş hayatına Kamu Ortaklığı İdaresinde başlayan Aslan Yaman, 10 yıl burada çalıştıktan sonra Hayat Holding, Ado Holding, Demirel Holding gibi şirketlerde yöneticilik yaptı. Dr. Aslan Yaman 2001 yılından 2020 yılına kadar KOCAV akademide ve çeşitli üniversitelerde dersler verdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 2 =