Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Arifiye Ruhu Buluşmalarının Onur Konuğu Prof. Dr. Birol Elevli

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları ‘Arifiye Ruhu’ nu yaşatmak için sık sık bir araya geliyorlar. Aylık olarak gerçekleştirilen toplantılara Kasım ayı buluşmasıyla devam ediliyor.

GÜNCEL
Arifiye Ruhu Buluşmalarının Onur Konuğu Prof. Dr. Birol Elevli

17 Kasım Cuma günü akşamı Maltepe’deki Poliseevi’nde bir araya gelecek olan Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunlarının yemekli sohbet toplantısına onur konuğu olarak 1980 mezunlarından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Elevli katılacak.

 

Arifiye Ruhu buluşmalarını organize eden Erenler Şehit Mehmet Solak ilk ve ortaokulu Müdürü İsmail Yaman toplantının onur konuğu 1980 mezunu Prof.Dr. Birol Elevli’nin akademik alanda olarak gösterdiği başarılarla gurur duyduklarını belirterek, tüm mezunları 17 Kasım Cuma akşamı Saat 19.00 da düzenlenecek buluşmaya davet etti.

 

Prof. Dr. Birol Elevli Kimdir?

 

Arifiye Öğretmen Lisesi 1980 Mezunu Prof. Dr. Birol ELEVLİ, 1964 yılında Giresun’da doğdu. 1968 yılında İstanbul’a gitti. İlkokulu İstanbul’da, orta öğretimini ise 1974-1980 yılları arasında Arifiye Öğretmen Lisesinde tamamladı. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası kısa bir süre Narman-Erzurum’da mühendis olarak çalıştı. 1985 yılında MEB Bursu ile TDÇİ adına Yüksek Lisans yapmak üzere Amerika’ya gitti. 1988 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Doktora eğitimini Teaching asst.ve Research asst. olarak 1992 yılında Colorado School of Mines USA’da tamamladı. Doktora eğitimi yaparken GEOMATH USA firmasında sistem analizci olarak kısmı zamanlı olarak çalıştı. 1992-1993 yıllarında TDÇİ Divriği Madenlerinde mecburi hizmetini yerine getirdikten sonra 1994-2002 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. ve Doç. Dr. olarak görev yaptı. 2002 yılında Profesör olarak Dumlupınar Üniversitesine geçti. 2009 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde kurucu bölüm başkanı olarak göreve başladı. Eylül 2016- Aralık 2020 tarihlerinde Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevinde bulundu. Akademik ve idari faaliyetlerinin yanı sıra Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında özel sektöre ‘Süreç İyileştirme (YALIN YAKLAŞIM), verimlilik ve mühendislik ekonomisi alanlarında danışmanlık ve proje yapmıştır.


Prof. Dr. Birol Elevli’nin biri kız biri erkek iki evladı vardır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 9 =