Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Arifiye 1983 Mezunlarından 40. Yıl Buluşması

Arifiye Öğretmen Lisesinde 1977-1983 yılları arasında okuyan sınıf arkadaşları mezuniyetlerinin 40. Yılında Sakarya’da bir araya geldiler.

İLÇELER
Arifiye 1983 Mezunlarından 40. Yıl Buluşması

Serbest avukatlık yapan İrfan Özben’in organizasyonunu gerçekleştirdiği buluşmaya Bursa, Kocaeli, İstanbul, Edirne, Antalya, Eskişehir ve Sakarya illerinden mezunlar katıldı.

Sakarya’nın markası Tunatan Tesislerinde 21 Ekim Cumartesi günü sabah kahvaltısında bir araya gelen Arifiye 1983 mezunları 40 yıldır görüşmedikleri arkadaşlarıyla hasret giderdiler.

Anılarını Tazelediler
Gün boyu şehrimizin çeşitli yerlerini birlikte gezen mezunlar eski fotoğraflara da bakarak, Arifiye Öğretmen Lisesi sıralarında, yatakhanelerinde, yemekhanesinde, elma bahçesinde yaşadıkları hatıraları yad ettiler. Dönem öğretmenleriyle ilgili ilginç anılarını da paylaşan mezunlar toplantıda bulunan arkadaşları Mahir Yıldırım’ın babası olan Arifiye’nin simge isimlerinden 2014 yılında vefat eden Fırıncı Osman Yıldırım amcalarını da unutmadılar. 1965-2007 yılları arasında Arifiye Öğretmen Lisesinde okuyan tüm öğrencilerin yakından tanıdığı, herkesin sıcak ekmeğini yediği, yardımsever öğrenci dostu Fırıncı Osman Yıldırım amcaya Allah’tan gani gani rahmet dileğinde bulundular.

Kimler Katıldı?
Arifiye 1983 mezunlarının toplantısına aralarında Profesör Doktor, Mühendis, Avukat, Öğretmen, Gazeteci, Eğitim Müfettişi, İş İnsanı, Turizmci, Sanatçı olarak çalışma hayatına devam eden; Ali Macaroğlu, Aydın Konuk, Gürcan Endican, Hamdi Tutkun, Hasan Kaplan, İrfan Özben, Mahir Yıldırım, Mahmut Kılıç, Metin Sefa, Muhammed Durmaz, Nedim Dursun, Nihat Çalışkan, Refik Duman, Şenol Ramazan Terzi, Yalçın Akaltın ve Yaşar Eroğlu katıldı.

16 Aralık’ta tekrar toplanacaklar.
40 yıl sonra birçoğu ilk kez bir araya gelen mezunlar katılım sayısını artırarak ikinci toplantıları için 16 Aralık 2023 Cumartesi günü yine Tunatan Tesislerinde bir araya gelmeye karar verdiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 1 =