Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ankara'da 2 ayrı patlama: 86 ölü, 186 yaralı

Ankara Tren Garı Kavşağı'nda meydana gelen saldırıda ölü sayısı artıyor. Sağlık Bakanı 86 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

GÜNCEL
Ankara'da 2 ayrı patlama: 86 ölü, 186 yaralı

Ankara Tren Garı Kavşağı'nda meydana gelen saldırıda ölü sayısı artıyor. Sağlık Bakanı 86 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ankara'da tren garına giden köprü altında nedeni henüz belirlenemeyen büyük bir patlama meydana geldi.

Patlama sornasında yapılan ilk açıklamada 30 kişinin öldüğü belirtilmişti. Ancak saat 15:30'da İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ortak bir basın toplantısı düzenledi ve son rakamlar açıklandı.

ÖLÜ SAYISI 86'YA ÇIKTI

Toplantıda konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ölü sayısının 86'ya çıktığını söyledi. Müezzinoğlu patlamada yaralanan 186 kişiden 26'sının ise ağır yaralı olduğunu söyledi. Müezzinoğlu ölenlerden 62'sinin olay yerinde 24'ünün ise hastanelerde hayatını kaybettiğini açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.
Açıklamaya göre, KESK, DİSK, TMMOB, Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09.30 itibarıyla Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10.04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana geldi.
Demokrasi ve ülkenin huzurunu hedef alan menfur saldırının lanetle kınandığı açıklamada, "Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.
 

CANLI BOMBA İDDİASI

Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.
Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz