Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Alişan 'Siyasiler uzlaşı sağlasın'

Küçük esnaf ve tüccarın çağrısını siyasilere iletti

GÜNCEL
Alişan 'Siyasiler uzlaşı sağlasın'

Küçük esnaf ve tüccarın çağrısını siyasilere iletti

Sakarya Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, 7 Haziran’da sandıktan siyasi uzlaşı mesajı çıktığını ifade ederek, “Siyasiler şu anda piyasalarda bir karışıklık ve olumsuzluk meydana gelmeden uzlaşı sağlamalılar” dedi.

HALK UZLAŞI DEDİ
Sakarya Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. Siyasi partilerin seçimden önce halka gidip kendilerini anlattığını belirten Alişan, “Sandıktan çıkan sonuç yani halkın iradesi siyasiler çok önemli bir mesaj verdi. O da uzlaşın mesajıydı. Bu meyanda siyasi irade sandıktan çıkan bu sonucu çok iyi okumalı” dedi.
ÜLKE MENFAATİ
Alişan sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkımız istikrarın siyasi partilerin uzlaşısı ile çözülmesi gerektiğini sandıkta net bir şekilde ifade etti. Siyasilere kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak ülke menfaati adına hareket etmelerini istedi. Bu noktada siyasilerin esnaf ve tüccarlarımızın sorunlarına liyakatli çözümler bulmak için adım atmaları gerek.”
SİYASİ UZLAŞI
SESOB Başkanı Alişan son olarak şunları kaydetti: “Bu noktadan sonra siyasilerin mikrofonlardan değil muktedir olarak çözüm odaklı davranmaları gerekir. Vatandaşın sandıkta söylediği gibi birlikte hareket etmeleri lazım. Piyasalarda bir karışıklık olmadan ve özellikle küçük esnafımızı etkileyecek mali bir süreç yaşanmadan uzlaşı sağlamalılar.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz