Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Alicanlar Konağı'nda Mesnevi'nin ilk günü

Büyükşehir Belediyesi, Mesnevi derslerinin verileceği "Mesnevi Okumaları" programının ilk dersinde Doç. Dr. Sezai Küçük'ün anlatımıyla tasavvuf ilgililerini ağırladı.

GÜNCEL
Alicanlar Konağı'nda Mesnevi'nin ilk günü

Büyükşehir Belediyesi, akademik alanda birçok program yürütüyor. Özellikle tasavvuf alanında eğitim camiasının önemli değerlerine yer veriyor. Pandemi sebebiyle ara erilen Mesnevi eğitimleri yeniden başladı.

Sakarya Üniversitesi'nin tasavvuf alanında tecrübeli isimlerinden bir tanesi olan İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Öğretim Üyyesi Doç. Dr. Sezai Küçük ilk dersini verdi.

Tasavvuf buluşması

Tasavvuf ehli ve mesneviye ilgili çok sayıda katılımcı Adapazarı Alicanlar Konağı'nda gerçekleştirilen ilk derse yoğun ilgi gösterdi. Konak içindeki ders alanı tamamen doldu. İlk derste mesneviye dair önemli notlar paylaşıldı.

Peygamberin ve Hz. Mevlana'nın hayatından örneklerin verildiği ilk derste Allah'a bağlılık, imanın en güçlü tarafı, tasavvufun katkısı, insanın aslını arayışı, ahde vefa ve mesneviyi anlamak konuları üzerinde söyleşiler yapıldı.

Her hafta perşembe

Katılımcılar, programın yeniden başlamasından dolayı memnuniyetlerini ifade ederek Büyükşehir'e teşekkür etti. Derslerin her hafta perşembe günü saat 18.00'da Alicanlar Konağı'nda devam edeceği bildirildi. Katılım için herhangi bir şart ise bulunmuyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Sakarya'mızda özellikle tasavvuf sanatına ilgili vatandaşların bir araya geleceği programlar oluşturuyor, bu alana önem gösteriyoruz. Kıymetli hocamız Doç. Dr. Sezai Küçük'ün ders verdiği Mesnevi Okumaları'nın yeniden başlaması görülmeye değer bir heyecan oluşturdu. Her hafta perşembe günü Alicanlar Konağı'nda buluşuyoruz" denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 4 =