Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ali İhsan Yavuz'dan Yeni Yıl Açıklaması

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yeni yıl açıklaması yaptı.

GÜNCEL
Ali İhsan Yavuz'dan Yeni Yıl Açıklaması

DAHA GÜÇLÜ, DAHA MÜREFFEH VE DAHA LİDER BİR TÜRKİYE

2023'e taptaze ümitlerle giriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye, 20 yıllık AK Parti iktidarında nice yeniliklere, güzelliklere ve ilklere imza attı. Şimdi Türkiye Yüzyılı vizyonu ile yeni bir sürece giriyoruz. 2023 ve sonrası,  inşallah çok daha büyüdüğümüz, güçlendiğimiz ve bugüne kadar ki çalışmalarımızın semeresini aldığımız bir süreç olacak. Daha güçlü, daha müreffeh ve daha lider bir Türkiye’ye doğru emin adımlarla yol alıyoruz.

HEDEFİMİZ DAHA MARKA BİR ŞEHİR OLUŞTURMAK

Biz de, arkamızda Sakarya'nın desteği, kalbimizde binlerce kardeşimizin duası ile geride bıraktığımız 2022 yılı boyunca Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Büyükşehir ile İlçe Belediye Başkanlarımız, şehrimizin diğer dinamikleri ve teşkilatımızın tüm unsurlarıyla dur durak bilmeden, el birliğiyle çalışarak şehrimizi daha iyi bir yere getirmenin gayreti içinde olduk. Bundan böyle daha da fazla çalışarak Sakarya’mızı daha marka bir şehir haline getirmek en önemli uğraşımız olacak. Sakarya şehri marka şehir olsun diye güç birliği içinde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

ÜLKEMİZE VE SAKARYA'YA HİZMET ETMEK EN ÖNEMLİ MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ

Güçlü Türkiye, güçlü Sakarya inancıyla şehrimiz için hayali olan, ter döken, emek veren kimseyi yalnız bırakmadık. Değer katacak her proje için ön ayak olmaktan geri kalmadık.  Biz bu yolu milletimizle kol kola yürüyoruz; yıl boyunca ilçe programlarımızla, esnaf ziyaretlerimizle hemşerilerimizle bir araya gelerek onların nabzını tuttuk. Bu temaslarda gördüğümüz teveccüh, moral ve motivasyonumuzu artırdı. İnşallah 2023 yılında da yine milletimize hizmetkâr olmak,  Ülkemize ve Sakarya'ya hizmet etmek en önemli motivasyon kaynağımız olacak.

DEVASA İŞLERE İMZA ATTIK

Birileri toplantı salonuna gelmeye tenezzül bile etmeyen ithal danışmanlardan medet ummaya devam etsin yahut meydanın altındaki otoparkı seçim vaadi olarak söyleyecek kadar bu şehre bigâne kalsın biz şehrimiz için taş üstüne taş koymaya ve şehrimiz için seferber olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliği ile iktidarımız boyunca Sakarya’da devasa işlere imza attık. 

 • Yeni Şehir Stadyumu
 • Millet bahçesi
 • İkinci Üniversite
 • Yeni Organize Sanayi Bölgeleri
 • Birçok yeni okul
 • Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
 • Diş Hastanesi
 • Araştırma Hastanesi
 • Acil Durum Hastanesi
 • İlçe Hastaneleri 
 • Bin Yataklı Şehir Hastanesi (Devam ediyor)
 • Yeni Adliye Binası (Yapımı devam ediyor)
 • Ve benzeri binlerce yatırım ve icraat yaptık

Adı geçen bu yatırımlar konusunda bize destek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu yatırımların yeterli olmadığını biliyor ve çok daha fazlası için gece gündüz el birliğiyle çalıştığımızı herkesin bilmesini istiyoruz.

BİN YATAKLI ŞEHİR HASTANEMİZDE HUMMALI BİR ÇALIŞMA VAR

Türkiye, dünyada istikrar ve güç merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerken inşallah Sakarya'mızda Türkiye Yüzyılı'nın yükselen şehri olacak. 1 Milyar 248 Milyon 61 Bin TL sözleşme bedeli ile yapılan 1000 Yataklı Şehir Hastanemiz tamamlandığında şehrimiz bölgenin sağlık üssü haline gelecektir. Hastanemizin A blok temel çalışmalarının  u'i, D blok temel çalışmalarının tamamı tamamlanmış olup, kat çıkma çalışmaları devam etmektedir. E blok temel çalışması ve 1. Kat döşemesi tamamlanmıştır. B ve C bloklarda sismik izolatör çalışmaları ve temel katına toprak kazı yapılarak fore kazık çakma işlemleri devam etmektedir. 2023 Ocak ayı sonunda toprak kazı ve fore kazık çalışmaları ile tüm hastanenin alt temel çalışmaları tamamlanacaktır. 

SAKARYA'NIN YATAK SORUNU KALMAYACAK

Şehir hastanemizin yatak kapasitesi 1.564’e çıkabilecek donanımda tasarlanmıştır. Hastane bünyesinde genel, kadın doğum ve çocuk, onkoloji, KVC olmak üzere 4 ayrı hastane olacaktır. Buna göre genel hastane 428, kadın doğum ve çocuk hastanesi 154, onkoloji 151, KVC hastanesi ise 100 yataklı olacak şekilde planlanmıştır. Ayrıca her branştan 300 poliklinikte hasta kabulü yaparak, uluslararası standartlarda laboratuvarları, 33 ameliyathane, 15 doğum salonu ile hizmet verecektir. Şehir hastanesi ile birlikte yetişkin ve yeni doğan dâhil olmak üzere 183 yoğun bakım yatağı da hizmete girmiş olacaktır. Diyaliz ünitesi; yetişkin ve çocuk dahil olmak üzere 25 yataklı, 10 yataklı palyatif servis,  10 yataklı yanık merkezi ve iyotlu tedavi ünitesinde 4 yatak, kemik iliği ünitesinde; yetişkin ve çocuk dahil 30 yatak yer alacaktır. Acil servis ise 70 müşahede yatağı, 13 poliklinikle hasta kabulünü gerçekleştirecektir.

YENİ ADLİYE BİNASI İNŞAATI HIZLA DEVAM ETMEKTE

Öte yandan mevcut adliye binasının yetersizliğini göz önüne alarak; girişimlerimiz sonucunda Adapazarı Camili mahallesinde 36 dönümlük arazi üzerinde 490 Milyon TL bedelle yapılan Yeni Adliye Binası inşaatı hızla devam etmektedir. Marka şehir olma yolunda hızla ilerleyen şehrimize yakışacak olan bu proje de; çocuk, kadın, yaşlı, engelli vb. gruplar için adli görüşme ve gözlem odaları, engelli otoparkı ve rampası, kılavuz yüzey ve uyarıcı plaklar, engelli WC'si ve bahçede engelliler için oturma alanları, kafeterya, bebek bakım ve emzirme odaları, PTT, banka hizmetleri vb. sosyal donatılar yer alacaktır.

2023 YILINDA DA EL BİRLİĞİYLE ÜRETMEYE, ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bizim Sakarya için azmimiz, enerjimiz, birikimimiz var. İnşallah şehrimiz yarın bugünden daha güzel, daha müreffeh bir marka şehir olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 yılında da hem el hem gönül birliğiyle üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz.Bir kez daha 2023 yılının ülkemize, şehrimize ve dünyamıza huzur, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyor, tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 2 =