Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Akyazı’da Spor Proje Sınıfı Açıldı

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde “Spor Proje” sınıfı açıldı.

İLÇELER
Akyazı’da Spor Proje Sınıfı Açıldı

Sakarya'da ilk olma hüviyetini taşıyan proje, gençlerimizin ders dışı zamanlarını aktif olarak değerlendirmek, onları kötü alışkanlıklardan koruyarak sosyal yönlerini güçlendirmek ve spora yönelmek isteyen gençlerimizin yatkınlıklarını belirleyerek milletimizi ulusal arenada temsil gücüne sahip hedef odaklı sporcular yetiştirmek maksadıyla spor proje sınıfı açılması için protokol imzalanmıştır. 
Akyazı Genlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Altun ve Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in İmzaladığı protokol sayesinde spora meraklı gençler, spor eğitimi alabilecek olup okuldan mezun olan öğrenciler lise diplomasının yanında bir de yardımcı antrenör belgesine sahip olacaklar. Proje kapsamında ilçe içinden ya da dışından gelen öğrenciler için ücretsiz pansiyon imkânı da bulunmaktadır. 
Yapılan protokolle uygulamalı olan spor dersleri Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksinde yapılacaktır. 
“Spor Proje” sınıfı için yapılacak olan yetenek sınavına ön kayıtlar; Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesine ait internet sitesinden ve Sosyal Medya hesaplarında bulunan link üzerinden ön kayıt yapılabilecektir.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç konu hakkında; Amacımız tüm okullarımızdaki öğrencilerimizin her birine ulaşarak spor kültürünü aşılamak, yetenek keşiflerini yapmak, merakı ve ilgisi olan öğrencileri doğru spor branşlarına yönlendirmektir. Bu imzalanan protokolle projede ki ilk sınıfımızı spora yoğun bir ilgi gösteren Akyazı ilçemizde açarak diğer okullara ve ilçelere de örnek olmasını temenni ediyoruz, dedi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 6 =