Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Akcoat, Amerikan Seramik Derneği’nin ilk Türk kurumsal iş ortağı oldu

Amerikan Seramik Derneği ACerS’in ilk Türk kurumsal iş ortağı olan Akcoat sektördeki inovasyon öncülüğünü güçlendirdi.

GÜNCEL
Akcoat, Amerikan Seramik Derneği’nin ilk Türk kurumsal iş ortağı oldu

Amerikan Seramik Derneği ACerS’in ilk Türk kurumsal iş ortağı olan Akcoat sektördeki inovasyon öncülüğünü güçlendirdi.

Emaye, seramik, cam, yapışmaz dekoratif kaplamalar ve pigment ürün grubuyla, dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi olan Akcoat, Amerikan Seramik Derneği’nin (ACerS) ilk Türk kurumsal iş ortağı olarak, sektörün tüm dünyadaki gelişimine katkısını artıracak önemli bir adım attı.  Akcoat’un ACerS ile yaptığı stratejik ortaklık seramik sektöründeki liderliğini pekiştirerek yenilikçi çözümlerini artırmasını sağlayacak.  
ACerS’in, Akcoat'un geniş bilgi birikimi, teknik uzmanlık ve sektördeki lider konumu ile birlikte çalışmanın, seramik bilimi ve teknolojisindeki gelişmeleri hızlandırmak için ideal bir platform olduğuna inandığına dikkat çeken Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım, "Türkiye'de seramik ve emaye ürün gruplarında pazar lideri, globalde ise dünyanın en büyük ikinci emaye kaplama üreticisi olarak ACerS ile kurduğumuz bu stratejik ortaklık, inovasyon ve teknolojiye olan bağlılığımızı bir kez daha ortaya koyuyor. Bu birliktelik, seramik endüstrisinin geleceğini şekillendirmek ve sürdürülebilir çözümler üretmek adına güçlü bir platform sunacak. ACerS’te kurumsal partner olarak yer alan ilk Türk markası olmaktan gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu. AcerS kurumsal üyeliğinin seramik, emaye ve cam sektöründe özellikle Kuzey Amerika ülkeleri ile iş birliği ve ticaret olanaklarına katkı sağlayacağının, yeni bağlantılara ulaşmayı kolaylaştıracağının altını çizen Yıldırım, Akcoat’un ABD’de üniversite ve araştırma merkezleri ile ortak yeni ürün geliştirme projeleri üzerinde çalışma imkanları için ACerS ‘in katalizör görevi göreceğini belirtti. 
ACerS bünyesinde bulunan akademik yayın altyapısının, araştırmacılarının erişimine açık olacağı için kaynak arama, bilgi alma gibi süreleri de hızlandıracağını söyleyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “ACerS tarafından düzenlenen kongre ve fuar gibi etkinliklere katılarak, teknoloji transferi ve nitelikli insan kaynağımıza yatırımlarımızı daha da güçlendireceğiz. Ülkemizin seramik, emaye ve cam sektöründe rekabet ettiğimiz ülkelere göre daha yeni ve rekabetçi ürünler, hizmetler geliştirmesi adına bu iş ortaklığı sektör temsilcilerine önderlik edecek.”
ACerS Direktörü Marcus Fish: “Akcoat’un varlığı, ağımıza teknik yetenek kazandıracak”
Amerikan Seramik Topluluğu Geliştirme ve Endüstri İlişkileri Direktörü Marcus Fish ise, iş ortaklığı ile şunları söyledi: “Akcoat'un kurumsal partner olarak programımıza katılmasından büyük heyecan duyuyorum. Seramik, pigment, emaye, cam gibi iş kollarındaki Ar-Ge yatırımları, kimyasal kaplamalar sektöründeki kapsamlı uzmanlıkları ile ağımıza zengin bir yenilik ve teknik yetenek kazandıracaklarına inanıyoruz. Bu ortaklığın sektörümüz açısından da heyecan verici gelişmeler ve işbirliği fırsatları getireceğini umuyorum.”
Bu stratejik ortaklık ile hem Akcoat hem de ACerS karşılıklı olarak birbirini güçlendirmeyi hedefliyor. Akcoat, ACerS üyeleriyle etkileşimde bulunarak, sektöre yönelik çözümlerini paylaşacak ve alacağı geri bildirimlerle yeni inovatif ürün arayışlarını hızlandıracak. 

Akcoat Hakkında
1979 yılında kurulan Akcoat, emaye, seramik, cam, yapışmaz-dekoratif kaplamalar ve pigment olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahip, Akkök Holding bünyesinde faaliyet gösteren köklü bir şirkettir. İleri kimyasal kaplama malzemeleri çözümleriyle endüstriyel ve ev eşyaları sektöründen yapı gereçleri ve telekomünikasyona kadar geniş yelpazedeki üreticilerin global çözüm ortağıdır. Türkiye ve İspanya’da üretim tesisleri, ABD ve Çin’de ofisleri, Avrupa, Güney Amerika, Asya ve Afrika gibi farklı bölgelerde de satış temsilcilikleri ve teknik servisleri ile müşterilerine aktif olarak hizmet vermektedir.

Amerikan Seramik Derneği (ACerS) Hakkında
Amerikan Seramik Derneği, seramik bilimi ve teknolojisi alanında uzmanlaşmış bir kuruluştur. Dernek, endüstri profesyonellerine, araştırmacılara ve eğitimcilere kaynak, eğitim ve ağ oluşturma fırsatları sunarak seramik alanındaki gelişmeleri teşvik etmektedir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 7 =