Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

AK Parti – MHP ya da AK Parti – CHP

GÜNCEL
AK Parti – MHP  ya da AK Parti – CHP

Yeni Sakarya Gazetesi bugünkü manşet haberinde AK Parti milletvekilli Ali İhsan Yavuz, koalisyon ihtimallerini değerlendirdi.  En kuvvetli koalisyonun AK Parti – MHP koalisyonu olacağını altını çizen Yavuz, AK Parti – MHP koalisyonu olmazsa AK Parti – CHP koalisyonu da olmazsa erken seçime gideceğini ifade etti.
AK Parti Milletvekilli Ali İhsan Yavuz,  Koalisyon ihtimallerini değerlendirdi.   MHP veya CHP ile koalisyon kuramamaları halinde erken seçimin kaçılmaz olduğunun belirten Yavuz, “Biz bu ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için elimizden geleni yapacağız.  Ancak niyeti bozuk olumsuz olan partilerle koalisyon kurma ihtimalimiz yok. Koalisyon hükümeti kurulacaksa bunun  iki ihtimalli var. Ya AK Parti – MHP  ya da AK Parti- CHP” İfadelerini kullandı.
yapılan istişareler neticesinde en sıcak bakılan koalisyonun AK Parti – MHP birlikteğini olduğunu belirten Ali İhsan Yavuz, “7 Haziran seçimlerinden önemli dersler çıkardık. Milletimizin ne istediğini anladık ve bundan sonra da onların istekleri doğrultusunda hükümet kurmaya çaba göstereceğiz. Eğer MHP ile sonuç alınamazsa bu kez CHP ile hükümet kurmaya gayret edeceğiz. Başka bir koalisyon ihtimali yok. Yani 3. ihtimal bir erken seçime gitmek olacaktır” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz